​Novým CEO společnosti Wolt pro ČR se stal Tomáš Beniak

​Novým CEO společnosti Wolt pro ČR se stal Tomáš Beniak

11.1. - Český Wolt má nové vedení. Novým CEO pro ČR se stal Tomáš Beniak, který do nynějška vedl Wolt také na Slovensku. Mezi hlavní priority společnosti pro letošní rok patří pod jeho vedením podpora expanze Woltu do regionů, posilování pozice v retailovém segmentu i posun B2B služeb.

Tomáš Beniak přebírá Wolt v době, kdy jsou jeho služby k dispozici ve 36 českých městech. Prioritou pro příští rok je rozšířit jejich dostupnost v dalších desítkách menších i větších městech a posílit pozici Woltu v České republice. Neméně podstatným cílem bude rozšíření Woltu do retailu, především v oblasti rozvozu potravin.

„Expanze do dalších regionů je samozřejmě logickým krokem k tomu, jak se dostat k co nejvíce zákazníkům. Ve Woltu to ale vždy děláme také s úmyslem podpory regionální ekonomiky a menších místních obchodů a restaurací. 86 % všech partnerů Woltu jsou menší firmy,” řekl Tomáš Beniak.

V Praze a v Brně už patří Wolt k předním rozvážkovým službám. Cílem je však rovněž posílit jeho pozici v krajských městech a stát se do roka celkovou jedničkou na trhu. Společnost se chce přibližovat zákazníkům nejen lokalitou, ale také nabídkou výhodných služeb.

„Hned se začátkem roku startujeme úplně první komplexní kampaň na podporu zákaznického programu Wolt+. Díky tomuto předplatnému mohou ušetřit nejen věrní fanoušci, a tak o něm chceme dát vědět co nejvíce lidem,“ dodal Beniak.

Značná pozornost bude rovněž věnována rozvoji retailu, ať už jde o Wolt Market nebo rozšíření portfolia dostupných supermarketů. Pozornosti se nevyhnou ani služby Wolt Drive, expresní doručování pro firmy a e-shopy.

„Pro dosažení lepší pozice na trhu je naprosto klíčové, abychom posílili nabídku, kterou najde náš zákazník v aplikaci. A nejde jen o skvělý výběr jídel, ale taky o další produkty. Snažíme se ve Woltu vytvořit největší obchodní dům v kapse, součástí kterého musí být tento rok skvělá nabídka potravin, a to ve všech velkých městech,” uvedl Tomáš Beniak. Už dnes spolupracuje Wolt se supermarkety Albert, Tesco, Penny a Delmart.

Přes filosofii k byznysu

Předtím, než Tomáš Beniak nastoupil na pozici generálního ředitele slovenského Woltu, sbíral například akademické znalosti při studiu filosofie na univerzitě v Holandsku. Filosofii pak rovněž přednášel na vysoké škole v Bratislavě. Blízko měl a má také k neziskovým projektům, které vedl například v organizaci LEAF.

Do byznysového světa se později dostal přes evropského poskytovatele coworkingových prostor HubHub, která je součastí developerské společnosti HB Reavis. V ní zastával pozici Country Managera.

Do Woltu přišel na začátku roku 2021. Za dobu jeho působení v čele Wolt Slovensko se mu podařilo vytvořit z Woltu lídra mezi doručovacími společnostmi. V době jeho nástupu působil Wolt na Slovensku ve 4 městech. Za 3 roky se stal nejsilnějším hráčem na trhu, přičemž dnes působí téměř v 70 městech a podporuje byznys přibližně 3 tisíc partnerů z oblasti gastra a retailu. Za dobu jeho vedení se stal Wolt nejsilnější rychlou doručovací společností v oblasti potravin. Díky spolupráci se supermarkety Billa, Tesco, Coop Jednota a partnerským Wolt Marketem pokryje rychlý rozvoz potravin už v 16 městech Slovenska. Malý tým 10 interních zaměstnanců se v čele s Tomášem Beniakem rozrostl na 170 lidí.

"Vážím si nadšení a odbornosti našeho českého týmu. S tímto vědomím udělám vše proto, aby se z Woltu stal lídr trhu. Cíle a vize jsou jasné. Vytvořit ve Woltu prostředí, kde budou naši obchodní partneři a partnerští kurýři cítit podporu a budou se těšit ze vzájemné spolupráce. Chceme se znovu co nejvíce přiblížit našim zákazníkům a doručovat jim kromě profesionální služby i radost,” dodal Tomáš Beniak.

(lan)

Foto: Wolt

spinner