DPD zaznamenala v Česku rekordní Black Friday, doručila čtvrt milionu zásilek

DPD zaznamenala v Česku rekordní Black Friday, doručila čtvrt milionu zásilek

30.11. - Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, zaznamenala v Česku rekordní Black Friday. V úterý 29. listopadu doručila zhruba čtvrt milionu zásilek. Jedná se o balíčky, které si lidé objednávali v pátek, případně o víkendu.

"I přes standardní oblíbenost Black Friday nás letošní vyšší počet zásilek příjemně překvapil. Obecně totiž v rámci e-commerce již vidíme, že lidé začínají šetřit a to s největší pravděpodobností kvůli rostoucí inflaci, cenám energií a celkové ekonomické situaci, " řekl Miloš Malaník, generální ředitel DPD. "Dobrým příkladem je i snížený zájem o zimní pneumatiky, kterých jsme loni přepravovali více. I přes letošní teplejší říjen se domníváme, že řidiči šetří a nákupy buď odložili, nebo používají starší pneumatiky," dodal Miloš Malaník.

Ve vánoční sezóně pak DPD očekává nárůst objemu zásilek až o více než 100 % oproti běžnému standardu - i když se bude jako každoročně jednat o nejvyšší počty zásilek za celý rok, rekordy ve srovnání s covidovým obdobím velmi pravděpodobně nepadnou.

(pav)

Foto: DPD

spinner