DPD spouští nový portál pro příjemce zásilek myDPD

DPD spouští nový portál pro příjemce zásilek myDPD

27.10. - Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě Geopost, přináší koncovým příjemcům nový portál myDPD. Původní lokální portál s názvem DPD Kurýr končí. myDPD nabízí uživatelsky přívětivější prostředí a spoustu možností, jak si upravit doručení - například živě sledovat, nebo přesměrovat zásilku. Zahrnuje i přehlednější mapu samoobslužných boxů a výdejních míst Pickup, které si lze po registraci uložit jako oblíbené do zákaznického účtu. Nově si lze přidáním více e-mailových adres také založit “rodinný profil”, který sdružuje více účtů v jednom.

DPD se tak připojuje k mnoha dalším zemím v rámci sítě Geopost, kde portál myDPD již úspěšně funguje s několika miliony registrovanými uživateli a zjednodušuje tak zákazníkům i mezinárodní doručování.

Jednou z výhod je mnohem rychlejší a snazší možnost změny času a místa doručení balíčku, kterou zákazníci čím dál více využívají. Nejvíce příjemci zásilek preferují přesměrování balíku do jednoho z mnoha samoobslužných boxů nebo výdejních míst Pickup. Včasná změna pak ušetří 5 % emisí CO2 na 1 balík. Mnoho zákazníků už také volí doručení tzv. mimo domov rovnou. Jeho popularita v Česku stále roste, v loňském roce využívalo dle výzkumu DPD E-shopper Barometer výdejní místa 49 % a boxy pak 26 % českých zákazníků e-shopů.

“Doručování do boxů a na výdejní místa je obecně udržitelnější, protože kurýr nemusí jezdit na několik adres nebo se neúspěšně pokoušet o doručení, pokud zákazník například není doma, proto v DPD tento trend velmi vítáme a podporujeme ho i pomocí nového portálu myDPD, ” uvedl Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Přístup získá příjemce balíčku prostřednictvím příchozí sms nebo e-mailové notifikace, pokud očekává balíček. Přímým zaregistrováním přes web pak získá řadu dalších výhod, například kompletní historie zásilek, sdružení několika účtů pod jeden (např. rodinný) nebo uložení oblíbeného výdejního místa/boxu.

(pav)

Foto: DPD

spinner