​Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

​Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

30.5. - Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a východních Čech. Kontrakt je platný na tři roky. Pro Poštu znamená nahrazení vlastní dopravy nad 3,5 tuny soukromým subjektem především úsporu investičních a provozních prostředků.

Národní operátor již na začátku jara podepsal smlouvu se společností C.S. CARGO na lokality Praha a Morava, kde si vysoutěžená společnost již přebírá první trasy. "Nyní se také přidá region severovýchodních Čech pod distribucí Astra Trans, tam by se celý proces měl rozeběhnout během prázdnin. Po úspěšném startu v Praze a na Moravě očekáváme hladký průběh i v tomto případě," řekl Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

Převod vlastní autodopravy nad 3,5 tuny na soukromé dodavatele je součástí systémových transformačních změn na České poště. Změna pomůže Poště využívat služeb soukromého přepravce tehdy, kdy to bude potřebovat. Nebude se pohybovat v nevýhodných podmínkách jako dosud, kdy veškeré závazky vyplývající z vlastní velké přepravy nesla na svých bedrech. To se týká zejména údržby a obnovy autoparku nebo zbytečných ztrát při nedostatečném vytížení svých přepravních kapacit. Mnohem elastičtěji a úsporněji tak zvládne jak vánoční nápor, tak dny s nižšími objemy zásilek.

(lan)

Foto: Česká pošta

spinner