​Allegro spouští v Česku vlastní výdejní boxy, z WE|DO se stává One by Allegro

​Allegro spouští v Česku vlastní výdejní boxy, z WE|DO se stává One by Allegro

11.7. - Logistický operátor WE|DO by Allegro se mění na One by Allegro. Společnost tak sjednocuje název a identitu značky na všech trzích, na kterých aktuálně působí, a to scílem přinést lepší služby nejen zákazníkům, ale také obchodníkům. Rebranding pak přichází souběžně suvedením One Boxů, tedy vlastních výdejních boxů společnosti Allegro, na český trh. Vprovozu je v tuto chvíli více než 140 znich a již nyní tak svým zákazníkům nabízí možnost pohodlně si vyzvednout zásilky kdykoliv zrovna potřebují – 24 hodin denně, 7 dní vtýdnu.

Allegro pokračuje vdalším rozšiřování svých služeb na českém trhu a zavádí síť vlastních výdejních boxů pod značkou One Box by Allegro. Síť již nyní čítá po celé České republice více než 140 výdejních boxů. Společnost rovněž pokračuje vintegraci a sjednocování svých služeb na trzích, kde aktuálně působí. Logistický operátor WE|DO by Allegro se tak postupně transformuje na One by Allegro.

Cílem nově vybudované sítě výdejních boxů je primárně zlepšení kvality poskytovaných služeb spojených s nakupováním na platformě Allegro, zákazníci se totiž mohou díky boxům těšit na rychlejší a pohodlnější doručení svých objednávek. První One Box byl nainstalován na pražském Smíchově, zatím poslední pak v Praze Ďáblicích. One Boxy tak doplňují stávající síť výdejních boxů a míst, kam společnost WE|DO své zásilky doručuje. Počet míst, kde si čeští zákazníci mohou své objednávky z platformy Allegro i mimo ni vyzvednout, se tak zvýší na více než 3 840.

„Pro naše zákazníky je doručování do výdejních boxů stabilně jedním znejoblíbenějších způsobů dopravy a míra jejich využívání neustále roste. Spuštění naší vlastní sítě výdejních boxů, které zákazníkům přinesou jednotný zážitek, je proto přirozeným krokem, jak dále zvýšit pohodlí při nakupování a zároveň opět posunout celkovou kvalitu našich služeb,“ řekl Jakub Kłoczewiak, provozní ředitel společnosti Allegro.

Snadno ovladatelné, a navíc šetrné vůči svému okolí

Výdejní One Boxy mají nejen intuitivní ovládání, ale také jsou navrženy tak, aby svým designem respektovaly životní prostředí českých měst. Napájeny jsou elektrickou energií z klasické elektrické sítě, přičemž elektřinu Allegro odebírá pouze od dodavatelů sověřenou certifikací původu. Společnost zároveň své boxy vybavila senzory kvality ovzduší – zákazníci si tak mohou výsledky měření zkontrolovat online na mapě všech lokací. Aby pak místní obyvatelé nebyli ničím rušeni, Allegro přesně označuje místa, kde smí kurýři zásilky vykládat, a zavádí také tiché otevírání a zavírání dvířek jednotlivých přihrádek One Boxu.

Scílem snížit spotřebu elektřiny a nepřispívat ke světelnému smogu je navíc osvětlení One Boxů aktivováno pouze v případě potřeby, pohybovým čidlem. Výdejní boxy disponují také bezbariérovým přístupem pro zákazníky s handicapem. Již brzy se pak zákazníci mohou těšit na řadu dalších funkcí – jako například platbu na dobírku přímo přes platební terminál One Boxu nebo možnost zvolit si výšku přihrádky, do které si nakupující nechá svou objednávku doručit. V tuto chvíli mohou zákazníci platit své objednávky na dobírku skrze platební bránu, jež je jim zprostředkována přes odkaz v notifikaci, která přijde e-mailem nebo přes SMS, jakmile je zásilka doručena do výdejního boxu a připravena k vyzvednutí. Do budoucna je vplánu také možnost platby na dobírku přímo v aplikaciAllegro.

WE|DO se postupně mění na One by Allegro

Počínaje letošním létem budou moci čeští zákazníci sledovat rebranding logistické společnosti WE|DO by Allegro na „One by Allegro“, čímž dojde k postupnému sjednocování logistických služeb spadajících pod společnost Allegro napříč všemi trhy, na nichž aktivně působí. Vrámci rebrandingu tak budou postupně nahrazeny nejen uniformy kurýrů, ale také označení výdejních míst či logistických dep.

„WE|DO doručilo vminulém roce úctyhodných 8,2 milionu zásilek a stalo se synonymem rychlého a spolehlivého doručení, nejen vrámci nákupů na allegro.cz, ale i jiných e-shopů mimo platformu, které jeho služeb využívají. Transformace WE|DO by Allegro na novou značku One by Allegro je pro nás vstupem do zcela nové etapy, vníž chceme dále posouvat standard doručování a přinášet tak našim zákazníkům možnost vybírat zmilionů nabídek napříč kategoriemi. To vše sjistotou rychlého a pohodlného doručení do výdejních boxů, výdejních míst i na adresu zákazníka,“ řekl Jakub Kłoczewiak.

(lan)

Foto: Allegro

spinner