Německo: Vlaky budou delší a rychlejší

Německo: Vlaky budou delší a rychlejší

Deutsche Bahn nadále mohutně investuje do vysokorychlostní flotily. Společnost se nově zaměřuje na mimořádně dlouhá vozidla, která se skládají ze 13 vozů. Kromě toho budou moci jezdit rychleji než ostatní vysokorychlostní vlaky DB - až 265 kilometrů za hodinu.

Podle klasifikace Deutsche Bahn patří delší a rychlejší vysokorychlostní vlaky k typu XXL-ICE. Zahrnují 13 vagónů s kapacitou až pro 918 cestujících. Jedná se o nejvyšší číslo ve vysokorychlostní flotile DB všech generací.

Už počínaje počátkem roku 2021 bude tento typ vlaků zajišťovat linkovou dopravu z severního Hamburku do Mnichova a Stuttgartu na jihu země.

Kromě kapacity mají vlaky XXL-ICE další charakteristický rys. Zrychlí až na 265 kilometrů za hodinu, zatímco ostatní série německých vysokorychlostních vozidel běží rychlostí ne více než 250 kilometrů za hodinu.

Společnost DB schválila investici 8,5 miliardy eur do zdokonalování svých vysokorychlostních spojení a rozšiřování příslušného vozového parku. Německý železniční operátor právě nyní převzal 50. vlak ICE4 od společnosti Siemens Mobility. Do roku 2026 budou tato vozidla nejnovější generace tvořit třetinu vysokorychlostního vozového parku DB.

(tl)

Foto: Siemens

spinner