Vydání 6/2022

Vojtěch Hromíř (ČESMAD Bohemia): Nárůst cen nafty dopravci sami neutáhnou, naléhavě potřebují pomoc od vlády

Prudké zdražení nafty v poslední době těžce dopadá na dopravní firmy. A ani opatření vlády nejsou zatím dostatečným posunem ke zlepšení situace. Jaká je nyní situace dopravců a co by jim pomohlo, nám přiblížil generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

Poptávku po ropě lze snížit o 2,7 milionů barelů denně

Mimořádná opatření mohou rychle snížit celosvětovou poptávku po ropě o 2,7 milionu barelů denně, čímž se sníží energetická krize v dodávkách vyvolaná vpádem Ruska na Ukrajinu. Uvádí se to ve zprávě Mezinárodní agentury pro energii (IEA).

Evropská unie musí urychlit přechod na bezemisní mobilitu

Odvětví automobilového průmyslu, výroby energie, elektřiny a infrastruktury pro nabíjení se spojila, aby vyzvala Evropský parlament a Radu EU k přijetí silných a vzájemně propojených politik, které urychlí přechod na bezemisní a CO2 neutrální mobilitu.

Zeptali jsme se

Richarda Austena, CEO MOL Česká republika

Jaroslav Hanák (SPČR): Dopravním firmám by pomohlo snížení spotřební daně na minimum

Prudký nárůst cen pohonných hmot má dopad nejen na dopravce, ale i na celou ekonomiku. Jak tuto situaci vnímá Svaz průmyslu a dopravy ČR (SPČR) a jaké vidí cesty pro zlepšení současného stavu, na to jsme se zeptali prezidenta svazu Ing. Jaroslava Hanáka.

Eurolicence bude nutná i pro mezinárodní dopravu provozovanou s vozidly od 2,5 do 3,5 tuny

Dopravci, kteří provozují mezinárodní dopravu vozidly s hmotností od 2,5 do 3,5 tuny, budou v návaznosti na Balíček mobility potřebovat od 21. května letošního roku eurolicenci. Bez ní tuto činnost nebudou moci provozovat. Upozornil na to Pavol Baran, ředitel Odboru silniční dopravy Ministerstva dopravy.

Conti EcoRegional Generation 3+: Vynikající spotřeba a kilometrový výkon

Řada pneumatik Conti EcoRegional Generation 3+ je ideální pro smíšenou regionální a dálkovou dopravu. Byla vyvinuta pro jízdu s častými zastávkami, jízdu v silném provozu a na klikatých silnicích. Mezi jedinečné vlastnosti těchto pneumatik patří nižší valivý odpor, snížení spotřeby paliva a nízké emise CO2, které přispívají k udržitelné mobilitě a logistice budoucnosti.

MAN urychluje přechod k nulovým emisím

„Budoucnost začíná nyní, dláždíme cestu k nulovým emisím“ – pod tímto heslem MAN přivítal v Norimberku zástupce politiky, vědy a průmyslu, aby jim představil téměř sériový elektrický nákladní automobil a dal startovní signál důležitému projektu vodíkové budoucnosti.

Začaly provozní testy nové generace distribučních vozidel DAF

Společnost DAF Trucks společně s předními zákazníky zahájila rozsáhlé provozní testy jako závěrečnou fázi vývoje zcela nové generace distribučních nákladních vozidel. Ty budou sdílet DNA nové generace vozidel XF, XG a XG+ vyznačujících se vysokou úrovní kvality, bezpečnosti, efektivity a komfortu pro řidiče.

DAKO-CZ sází na flexibilitu společnosti ve vztahu ke svým zákazníkům

Třemošnická společnost DAKO-CZ, která patří mezi přední výrobce brzdových systémů pro kolejová vozidla, oslavila loni 205 let své existence. Rozhodně ale nespí na vavřínech a své produkty stále zlepšuje. Na novinky jsme se zeptali jejího generálního ředitele Lukáše Andrýska.

FIATA Multimodal Bill of Lading je dostupný jako open-source

Mezinárodní federace spedičních svazů (FIATA) a Evropská hospodářská komise OSN (EHK OSN) oznámily oficiální vydání datového standardu elektronického multimodálního nákladního listu FIATA (eFBL).

Zeptali jsme se

Petra Michálka, jednatele společnosti Ewals Cargo Care, spol. s r. o.

spinner