Kam s obalem? Rohlík.cz radí spotřebitelům, jak správně třídit obaly výrobků vlastní řady BEZ KOMPROMISU

Kam s obalem? Rohlík.cz radí spotřebitelům, jak správně třídit obaly výrobků vlastní řady BEZ KOMPROMISU
2.8. Sortiment 140 produktů vlastní řady Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU nabízí společnost v obalech šetrných k životnímu prostředí. U těchto produktů zavedla návod pro zákazníky Kam s obalem?, kde poskytuje jednak informace o materiálu obalu a dále doporučení, jak a kam nejlépe obal či jeho části třídit.

Například u vajec je uvedeno, že se jedná o krabičku z nasávané kartonáže (recyklovaný papír) a etiketa je též papírová. Pokud není obal znečištěný, patří celý do modrého kontejneru. Se samotným obalem je to tak, že krabička je plně recyklovatelná, kompostovatelná a snadno biologicky odbouratelná. Při výrobě nasávané kartonáže se nepoužívají žádné toxické látky, tento materiál je elektricky neutrální, neprodukuje elektrostatický náboj.

Petra Roulland, která je za vlastní řadu v Rohlíku zodpovědná, k obalům uvádí: „Průběžně snižujeme velikost obalu s cílem snížit spotřebu materiálu. Pro snazší recyklaci minimalizujeme počet barev na etiketách a zároveň používáme soutisk barev. Ve většině případů používáme samolepící etikety z ‚Crush range eko materiálu‘, který se vyrábí ze 100% obnovitelných zdrojů. Jsme průkopníci ve využití těchto etiket.“ David Hloušek, Technical Sales Specialist ze společnosti Avery Dennison potvrzuje: „Společnost Rohlik.cz je jediná, kdo v ČR začal etikety v praxi pro produkty vlastní značky aplikovat. Jsme rádi, že konečně máme díky Rohlíku možnost přejít z odborných diskusí ke konkrétní realizaci“.

Další aktivity Rohlik.cz, které pomáhají zákazníkům šetřit životní prostředí:

V samostatné sekci v online supermarketu Zachraň jídlo nabízí firma nákup potravin s blízkou expirací za výrazně nižší ceny. Zákazníci tak mají možnost pomoci minimalizovat plýtvání potravinami a s oblibou v této sekci svůj nákup dokončují.

Díky symbolu zeleného lístečku u volných časových slotů se může zákazník přidat se svým nákupem „k sousedovi“, čímž se rozumí adresa, ze které si objednal jiný zákazník v blízkém okolí. Podpoří tak efektivnější a šetrnější rozvážku.

Rohlíkovská flotila v současnosti čítá 344 aut (286 Praha, 63 Brno) a celá jezdí na CNG pohon. Jedno auto rozveze až 11 nákupů najednou a do roku 2025 firma plánuje mít celou flotilu elektrifikovanou.

Ekologický nákup ve vratných obalech Otoč obal zahrnuje mléčný a trvanlivý sortiment, alternativy mléčných výrobků, drogerii, potravu pro domácí mazlíčky a část produktů z vlastní řady BEZ KOMPROMISU.

(tl)

Foto: Rohlik.cz

spinner