HHLA získala majoritu v terminálu PLT v jaderském přístavu Terst

HHLA získala majoritu v terminálu PLT v jaderském přístavu Terst
1.10. - Společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) převzala majoritní podíl ve výši 50,01 procenta na multifunkčním terminálu „Piattaforma Logistica Trieste“ (PLT) v italském přístavu v Terstu. Dohoda byla podepsána 28. září. Investice byla smluvně a organizačně přidělena společnosti HHLA International GmbH. Díky této investici se HHLA umisťuje na rostoucím trhu na Jadranu, jehož strategická poloha nabízí skvělé příležitosti pro rozvoj. Je to už třetí účast HHLA v přístavech mimo Hamburk po Oděse (Ukrajina) a Tallinnu (Estonsko).

„Region Jadranu se v posledních letech vyvíjí velmi dynamicky. Jako nejsevernější přístav ve Středomoří je Terst jižní branou do střední a východní Evropy. Investice je strategickým rozšířením naší stávající přístavní a intermodální sítě," uvedla Angela Titzrathová, předsedkyně výkonné rady HHLA. "Terminál nám dává příležitost aktivně se účastnit a pomáhat formovat nové a měnící se toky nákladu a podtrhnout naše ambice mezinárodního růstu. Zároveň budeme pokračovat v zdokonalování našich terminálů v Hamburku investováním do zařízení a technologií. Jsme hamburská společnost, která je doma v Evropě a působí globálně," dodala.

Francesco Parisi, předseda výkonné rady PLT, k dohodě uvedl: „Účast HHLA posiluje vyhlídky na růst PLT a celého přístavu v Terstu. Naše rozvojová strategie směrem na střední a východní Evropu zapadá do orientace HHLA."

Terminál se nacházejí ve svobodném přístavu Terst a zabírá celkovou plochu 28 hektarů. V severní části terminálu se vyřizují hlavně obecné nákladní přepravy a logistické služby. Nové srdce terminálu se buduje v jižní části: ta zahájí provoz v prvním čtvrtletí roku 2021 a je navržena tak, aby zvládla provoz kontejnerů a RoRo. Kapacita terminálu PLT pak bude zahrnovat celkem přibližně 300 000 TEU, 90 000 jednotek RoRo a 700 000 tun obecného nákladu. Existuje také možnost významného rozšíření kapacity terminálu prostřednictvím dalších sousedních ploch.

Strategickání poloha přístavu Terst na Jadranu také nabízí velké možnosti rozvoje ve vnitrozemské dopravě. Terminál PLT má vlastní železniční spojení. Železniční dceřiná společnost HHLA Metrans již spojuje přístav Terst se svou evropskou intermodální sítí.

O společnosti HHLA

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) je jednou z předních evropských logistických společností. Díky těsné síti kontejnerových terminálů v Hamburku, Oděse a Tallinnu, vynikajícímu spojení do vnitrozemí a dobře propojeným intermodálním uzlům ve střední a východní Evropě představuje HHLA logistický a digitální uzel podél dopravních toků budoucnosti. Její obchodní model je založen na inovativních technologiích a usiluje o udržitelnost.

(tl)

Foto: (HHLA)

spinner