Ukrajinské aerolinky v říjnu obnoví lety z Prahy do Kyjeva

Ukrajinské aerolinky v říjnu obnoví lety z Prahy do Kyjeva
22.9. - Letecká společnost Ukraine International Airlines (UIA) obnoví od 2. října lety z Prahy do Kyjeva. Do ukrajinského hlavního města chce dopravce létat třikrát týdně. Informovalo o tom Letiště Praha. Na Ukrajinu v současnosti létají z Česka také České aerolinie.

UIA bude do Kyjeva létat vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Na trase chce dopravce používat letadlo typu Embraer E190 pro 96 cestujících. Z Kyjeva pak nabídne společnost navazující spojení do dalších destinací světa. Více informací o letovém řádu a prodeji letenek je na webových stránkách dopravce www.flyUIA.com.

Ukrajinci přerušili provoz na jaře kvůli koronavirové krizi. Do Kyjeva od června létají z pražského letiště České aerolinie. Tuzemský dopravce vedle toho létá do Oděsy.

Ukrajinský dopravce tak plánuje obnovit linku i přes současný nepříznivý epidemiologický vývoj v zemi. Některé jiné aerolinky naopak zvažují přerušení provozu některých spojů. Například ČSA dočasně přerušily provoz do Budapešti, Londýna, Frankfurtu nad Mohanem a Helsinek. Ryanair chce omezit zhruba pětinu svého evropského provozu.

(tl)

Foto: Letiště Praha

spinner