Pardubický kraj chce spoluúčast Povodí Labe na opravách silnic

Pardubický kraj chce spoluúčast Povodí Labe na opravách silnic

10.11. - Pardubický kraj chce po státním podniku Povodí Labe, aby se podílel na nápravě škod způsobených na silnicích těžkou dopravou při stavbě protipovodňových opatřeních u České Třebové. Povodí Labe pracuje na protipovodňových opatřeních na řece Třebovce u České Třebové, s investicí za 440 milionů korun souvisí podle hejtmanství poškození příjezdových krajských komunikací. Kraj bude jednat o spoluúčasti na opravě silnice.


"V září jsme jednali se starostou Rybníka o tom, že bude nutné po dokončení této velké investice opravit komunikaci, která nebyla připravena na těžkou nákladní dopravu mířící na stavbu," uvedl hejtman Martin Netolický (3PK).

Obdobný postup zvolil Pardubický kraj vůči Ředitelství silnic a dálnic, které buduje v regionu dva úseky dálnice D35. Škody nedávno krajští silničáři předběžně vyčíslili na 2,8 miliardy korun. Podle ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslava Němce se ŘSD zatím přihlásilo ke škodám za asi 1,18 miliardy korun bez DPH.

Před zahájením stavby dálnice provedli silničáři snímání stavu krajských silnic, které se při stavbě využívají pro přivážení materiálu a odvoz zeminy. Stejnými údaji disponují i v oblasti České Třebové. "Naše Správa a údržba silnic má jasné podklady o stavu silnice před zahájením prací a budeme mít i data po dokončení. Bude tedy jasné opotřebení při stavbě. Povodí Labe při zahájení prací přislíbilo, že s opravou silnice počítá. Věřím, že nebude problém se domluvit," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš (ODS).

(čtk, tl)

Foto: archiv
spinner