Praha dostane dotaci na nákup elektromobilů pro své organizace

Praha dostane dotaci na nákup elektromobilů pro své organizace
2.2. - Pražský magistrát dostane ze Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP) dotaci zhruba 7,75 milionu korun. Peníze budou sloužit na nákup elektromobilů pro příspěvkové organizace zřizované hlavním městem. Cílem je zlepšit stav vozového parku a přispět tak ke zlepšení životního prostředí. Vyplývá to z informačního dokumentu, který dostali na stůl pražští radní. Tzv. infotisky radní neschvalují, ale jsou jim pouze dány na vědomí.

"Hlavním cílem projektu je tedy zejména snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy, snížení hlukové zátěže v městském prostředí a napomáhání rozvoje elektromobility na území hlavního města Prahy," píše se v dokumentu.

Za obdržené peníze hlavní město nakoupí celkem 27 elektromobilů. Ty bude muset provozovat minimálně tři roky. Dotaci bude město dostávat z fondu průběžně. Které příspěvkové organizace vozy dostanou, není z dokumentu jasné.

Vedení hlavního města se v uplynulých letech rozhodlo podporovat alternativní způsoby dopravy a pohonu aut. Podporuje tak mimo jiné také vznik dobíjecích stanic pro elektromobily.

Pražští zastupitelé v roce 2019 vyhlásili v Praze klimatický závazek, při kterém chce vedení města do roku 2030 snížit množství emisí oxidu uhličitého o 45 procent a do roku 2050 chce, aby byla metropole bezuhlíková.

(čtk, tl)

Foto: archiv

spinner