​Lufthansa vrací do provozu polovinu své letky, celkem 380 strojů

​Lufthansa vrací do provozu polovinu své letky, celkem 380 strojů

30.6. - Největší evropská letecká skupina Lufthansa oznámila, že do provozu vrátí polovinu své letky, celkem 380 letadel. V následujících měsících chce pokrýt 40 procent letů plánovaných před pandemií. "Hranice se postupně otevírají a poptávka se zvyšuje, a to z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Z tohoto důvodu rozšiřujeme svůj letový řád i svou světovou síť. Pokračujeme v restartu společnosti," uvedla v tiskové zprávě Lufthansa.


Znamená to, že letecké společnosti skupiny v následujících měsících nabídnou 40 procent z letů plánovaných před pandemií. Lufthansa do října do provozu zapojí 380 letadel, tedy polovinu letky a o 200 strojů více, než skupina měla v provozu v červnu.

Do konce října chce skupina nabídnout 90 procent svých krátkých a středně dlouhých linek a 70 procent svých dálkových letů.

Rakouská divize Austrian Airlines zvýší počet svých letů od srpna, kdy počet nabízených destinací vzroste na 50 z nynějších 36. Nízkonákladové aerolinky Eurowings mají "během léta" pokrýt 80 procent z původně plánovaných letů, Brussels Airlines jich nabídne 45 procent. Divize Swiss International Air Lines od srpna spustí z Curychu 13 dálkových linek a jejich počet od října navýší o pět.

Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa schválila minulý čtvrtek vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard Kč). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil.

Skupina anoncovala zrušení 22 000 pracovních míst a chce se zbavit stovky letadel.
(čtk, tl)

Foto: Lufthansa
spinner