Vznikne nové vlakové spojení Prahy se severoněmeckým Flensburgem

Vznikne nové vlakové spojení Prahy se severoněmeckým Flensburgem

7.4. - Od června se rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do přístavního města Flensburg na německo-dánské hranici. Provoz vlaku zajišťují České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn.

„V kooperaci s našimi zahraničními partnery se snažíme průběžně rozšiřovat nabídku atraktivních spojení. Od června tak pojede přímý vlak Českých drah do severoněmeckého Flensburgu, který je vyhledávanou turistickou destinací a představuje bránu pro cesty po železnici do Dánska a Skandinávie,“ řekl Petr Vondráček, ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah.

Vlak pojede poprvé v neděli 12. června z Prahy v 10:25 hodin a do Flensburgu přijede večer v 19:07 hodin. Opačným směrem bude jezdit od pondělí 13. června. Plánovaný odjezd z Flensburgu je v 8:31 hodin a do Prahy přijede v 17:35 hodin. Spoj EC 174 / 175 Berliner nově zastaví na severu Německa také ve městech Schleswig, Rendsburg a Neumünster. Pro toto spojení budou v nabídce cenově výhodné Včasné jízdenky Evropa.

Vlak poskytuje komfortní a ekologické cestování. Klimatizovaná souprava je vybavena palubní Wi-Fi sítí, cestující mají k dispozici elektrické zásuvky 230 V a USB konektory pro napájení elektroniky, ve vlaku je řazený restaurační vůz i oddíly pro cestující s dětmi, pro cestující na ortopedických vozících nebo pro přepravu jízdních kol. Po většinu trasy je vlak napájen elektřinou z 100% obnovitelných zdrojů.

České dráhy nabízejí v jízdním řádu 2022 přímé vlakové spojení do Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Rakouska a Švýcarska. Denně zajišťují vlaky Českých drah přímé spojení do více než 130 zahraničních destinací. Do dalších míst lze cestovat s přestupem na spoje zahraničních partnerů. Včasné jízdenky Evropa lze využít i pro cesty na Slovensko, do Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Belgie, Nizozemí nebo Dánska.

(pav)

Foto: České dráhy

spinner