Vlakovou dopravu na Šluknovsku by i nadále mohly zajišťovat České dráhy

Vlakovou dopravu na Šluknovsku by i nadále mohly zajišťovat České dráhy

20.1. - Vlakovou dopravu ve Šluknovském výběžku by i nadále mohly zajišťovat České dráhy. Nabídly Ústeckému kraji nejnižší cenu z celkem pěti provozovatelů železniční přepravy, které oslovil dopravní odbor ústeckého krajského úřadu. O nabídce bude jednat se státním dopravcem radní Marek Hrabáč, který to oznámil médiím.

Smlouvu chce kraj uzavřít na deset let, platná bude od roku 2024. "Začínáme jednat. Do dvou týdnů bychom mohli mít jasno, zda zadáme zakázku napřímo," řekl novinářům Marek Hrabáč. České dráhy nabídly cenu 195,92 korun za kilometr. Roční náklady by v takovém případě činily přes 182 milionů korun pro danou oblast. Kraj dále oslovil společnosti ArrivaVlaky, GW Train Regio, Leo Express a Die Länderbahn.

Dopravců na železnici v kraji v posledních letech přibylo. Dominantní zůstávají České dráhy. Nový provozovatel je od prosince na trati na Moldavu v Krušných horách. Dopravci postupně nasazují na linky moderní soupravy. Naposledy společnost RegioJet nakoupila pro zajištění dopravy na třech linkách v Ústeckém kraji sedm nízkopodlažních souprav PESA, v nichž mají cestující k dispozici wi-fi síť.

(čtk)

Ilustrační foto: České dráhy

spinner