Vlakem za 9 korun po Česku: Leo Express nasadil nejnižší cenu jízdného

Vlakem za 9 korun po Česku: Leo Express nasadil nejnižší cenu jízdného

26.8. - Leo Express na svých vnitrostátních komerčních vlakových spojích začal nabízet jízdenky od pouhých 9 korun. Pod náporem tisíců nakupujících se během dne několikrát zhroutil server, i když byl před spuštěním prodeje posílen. Při nákupu s předstihem se lidé dostanou za 9 korun i z Prahy do Ostravy, což činí z Leo Express nejlevnějšího dopravce v historii. Na jednotlivých spojích je až 5 % jízdenek v ceně 9 korun a následně cena pozvolně stoupá.


Leo Express snížil na svých vnitrostátních komerčních vlakových spojích spodní hranici ceny jízdného na pouhých 9 korun, která bude platit až do konce letošního jízdního řádu. Cestující se tak za tuto částku mohou dostat z Prahy do Ostravy, z Olomouce do Ústí nad Orlicí nebo třeba z Kolína do Starého Města u Uherského Hradiště. Jednoduše si stačí jízdenky zakoupit s předstihem a dříve, než se vlaky zaplní, a tak ušetřit. Za 9 korun zle najít jízdenky v rezervačním systému více než 30 dnů před odjezdem, tedy již v měsíci říjnu.

Leo Express má od začátku provozu takzvané dynamické jízdné. Jednoduše to znamená, že čím dříve si cestující zakoupí jízdenku, tím levnější pro něj je, a tak ušetří. Na cenu jízdenky má vliv také obsazenost vlaku. Nejvíce jízdenek za nízké ceny od 9 korun tak zákazníci uloví v úterý, středu a sobotu, kdy jezdí méně zákazníků, ale výhodně nakoupí také v dalších dnech. Cena jízdenky je z velké části závislá na počtu volných sedaček na vlaku. Obecně tedy platí, že čím méně jízdenek je k dispozici ke koupi, tím více se zvyšuje jejich cena. Pokud jde o čas nákupu, tak ty nejlevnější jízdenky najdou zákazníci v rezervačním systému více než 30 dní před odjezdem.

Jízdenky v ceně od 9 korun jsou v prodeji až do půlky prosince ve třídě Economy, tedy do konce letošního jízdního řádu na všech vnitrostátních komerčních vlakových spojích Leo Express. Cena platí při nákupu ve všech tarifech.

I za pouhých 9 korun si tak mohou cestující užít například cestu z Prahy do Ostravy v klimatizovaném vlaku s Wi-Fi připojením a donáškou občerstvení až přímo na místo.
(tl)

spinner