V ČD Muzeu v Lužné se budou slavit Velikonoce

V ČD Muzeu v Lužné se budou slavit Velikonoce

15.4. - Pestrý velikonoční program a speciální jízdy parní lokomotivou po okolí, na to vše se mohou těšit návštěvníci ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o nadcházejícím víkendu. Dále se kromě stálé expozice mohou těšit třeba velikonoční jarmark s lidovými řemesly.

Již tuto sobotu a neděli se budou v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka slavit svátky jara. „Návštěvníci se mohou těšit na velké velikonoční oslavy s bohatým programem pro rodiny s dětmi. Nebude chybět tradiční velikonoční jarmark s lidovými řemesly či program věnovaný malým návštěvníkům. Lákadlem budou i speciální jízdy parních vlaků v čele s lokomotivou řady 354 přezdívanou Všudybylka,“ řekl Marek Plochý, ředitel ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.

Během návštěvy muzea si budou zájemci moci zakoupit velikonoční dekorace, pomlázku, či nejrůznější dobroty. Malí návštěvníci se mohou těšit třeba na malování na obličej nebo kreativní dílničku. Celé muzeum navíc zkrášlí výzdoba v duchu Velikonoc. Akci společně s ČD Muzeem pořádá Zahradnictví Lubná a centrum pro děti Drak.

Jak v sobotu, tak v neděli se návštěvníci mohou svézt vozy řady Bai, které potáhne parní lokomotiva 354.195 Všudybylka. V sobotu vlak pojede z Lužné u Rakovníka do Krupé a také do Rakovníka a Svojetína. V neděli pak parní lokomotiva vyjede do Rakovníka nebo do Nového Strašecí.

Nákup jízdenek bude možný přímo ve vlaku.

V ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka čeká na dospělé i děti největší sbírka parních lokomotiv na našem území, z nichž některé pamatují ještě období Rakouska-Uherska. Kromě parních lokomotiv zde návštěvníci mohou vidět také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy, dobové osobní a nákladní vozy a spoustu dalších zajímavých exponátů ze železničního provozu.

Podrobnosti o velikonočním víkendu a jízdách do okolí jsou k dispozici také v aplikaci Vlakem na výlet. Informace o ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka, aktuální otevírací době a nostalgických jízdách parních či motorových vlaků jsou na stránkách cdnostalgie.cz.

(pav)

Foto: Jan Šnábl/České dráhy

 

spinner