​V Berlíně bude k vidění na 250 železničních světových premiér

​V Berlíně bude k vidění na 250 železničních světových premiér

Špičky železničního průmyslu zamíří v září po čtyřech letech opět do Berlína na veletrh InnoTrans, aby zde představily své novinky a na 250 světových premiér. Svou účast na již 13. ročníku předního světového železničního veletrhu, který se uskuteční ve dnech 20. až 23. září, ohlásilo více než 2 770 vystavovatelů z 56 zemí (bližší informace o českých vystavovatelích viz www.acri.cz). Celou akci by měl zahájit federální ministr dopravy Volker Wissing a pravděpodobně i evropská komisařka pro dopravu Adina Vălean.

Letošní InnoTrans obsadí celý výstavní areál na Messe Berlin, včetně nové veletržní haly hub27. „Vzhledem k obtížným celkovým podmínkám a nejnovějšímu vývoji jsme neočekávali, že počet rezervací bude tak vysoký. O to více se všichni zúčastnění těší na osobní setkání. InnoTrans je největší světová platforma pro sektor mobility s pokrytím trhu, které nemá konkurenci,“ řekla ředitelka InnoTrans Kerstin Schulz.

Více než sto exponátů na venkovní expozici

Na venkovní expozici Outdoor Display bude letos vystaveno přes 100 vozidel, včetně některých světových novinek. Siemens Mobility a Deutsche Bahn představí projekt H2goesRail a Mireo Plus H, novou generaci vlaků poháněných palivovými články. Stadler se letos účastní se sedmi vozidly. Slovenský výrobce nákladních vagonů Tatravagónka se na InnoTrans chystá se šesti vozidly, které doplní halový stánek. Je třeba také zmínit Ideenzug City (inovativní vlak), lehký železniční systém budoucnosti od DB Regio. Návštěvníci se také mohou těšit na prezentace společností Alstom, Siemens, Vossloh, Plasser & Theurer a řadu dalších vystavovatelů.

Chybět nebude ani výstava autobusů

Připravená je také výstava autobusů, a to v letní zahradě, která je středobodem výstaviště, která představí autobusy za běžných provozních podmínek. Na 500 metrů dlouhém testovacím okruhu vystavovatelé budou prezentovat své nejnovější autobusy s alternativními pohony a odpovídající dobíjecí infrastrukturou.

Téma elektromobility završí Německé dopravní fórum. A ve čtvrtek 22. září 2022 ve 14 hodin se pod názvem „Mobilita jako služba pro občany – udržitelná, chytrá a dostupná kdekoli“ bude v hub27 konat Mezinárodní autobusové fórum.

V úterý 20. září 2022 v 10 hodin se v Palais Berlin uskuteční oficiální zahajovací akce InnoTrans. Pozvání bylo rozšířeno na více než 1 000 vysoce postavených národních a mezinárodních osobností zastupujících průmysl, vědu a politiku. Návštěvníky zde přivítá spolkový ministr dopravy. Volker Wissing a pozvána byla též evropská komisařka pro dopravu Adina Vălean.

V panelové diskusi vystoupí zástupci dopravců Richard Lutz, generální ředitel Deutsche Bahn AG, a Michal Krapinec, generální ředitel Českých drah. Železniční průmysl bude zastupovat Michael Peter, generální ředitel Siemens Mobility GmbH, Henri Poupart Lafarge, prezident Alstomu, a Peter Spuhler, generální ředitel Stadler Rail Transport SA.

První Hyperloop konference na světě

V pátek 23. září 2022 se na veletrhu InnoTrans v Berlíně poprvé uskuteční konference Hyperloop (hala 15.2). Konference Hyperloop je celosvětově první mezinárodní konferencí o vysokorychlostní dopravě. Program konference bude obsahovat širokou škálu formátů a zajímavých témat týkajících se ultra vysokorychlostní dopravy budoucnosti, s hlavními projevy, panelovými diskusemi, mistrovskými kurzy a Hyperloop Safari. Například budou dvě diskusní fóra namísto jednoho o výzvách, které ekosystém hyperloop představuje pro hromadnou dopravu, a další o výzvách pro přepravu zboží.

Návštěvníci mohou také navštívit Hyperloop na kombinovaném stánku ZELEROS a Hardt Hyperloop v hale 4.2 (stánek 238).

O veletrhu InnoTrans

InnoTrans je přední světový veletrh dopravní techniky, který se koná se každé dva roky v Berlíně. Na poslední akci před pandemií koronaviru představilo 3 062 vystavovatelů z 61 zemí inovace světového železničního průmyslu 153 421 odborným návštěvníkům ze 149 zemí. Pět segmentů v InnoTrans představují železniční technologie, železniční infrastruktura, veřejná doprava, interiéry a stavba tunelů. InnoTrans pořádá Messe Berlin. Třináctý ročník InnoTrans se bude konat na berlínském výstavišti od 20. do 23. září 2022. Další podrobnosti jsou k dispozici online na www.innotrans.com.

(lan)

Foto: InnoTrans

spinner