​Společnost ČD Cargo otevřela opravárenskou halu v Českých Budějovicích

​Společnost ČD Cargo otevřela opravárenskou halu v Českých Budějovicích

1.7. – Společnost ČD Cargo v pátek za účasti ministra dopravy Martina Kupky a primátorky města Dagmar Škodové Parmové v Českých Budějovicích slavnostně zahájila provoz nové haly pro opravy nákladních vozů. Díky více než stomilionové investici se výrazně zlepšily pracovní podmínky českobudějovických opravářů a o 15 až 20 procent se navýšila opravárenská kapacita.

„Tato nová opravárenská hala má kadenci zhruba 30 oprav vagonů denně. Každý den zde probíhají opravy nejnižšího údržbového stupně, tak zvané běžné opravy. Do budoucna je plánujeme rozšířit i o technické kontroly a revizní opravy, to znamená o opravy vyšších údržbových stupňů právě pro nákladní vozy, řekl předseda představenstva ČD Cargo Tomáš Tóth.

Minstr dopravy Martin Kupka uvedl, že jestli by něco pomohlo České republice k většímu sebevědomí, tak je to určitě i úspěch ČD Cargo na mezinárodním poli, protože ČD Cargo je pátý největší dopravce na evropském kontinentu. „Nákladní doprava na železnici se potýká s obrovskými problémy, protože se mění komodity, které může přepravovat. Ubývá uhlí a poté, co odezněla kůrovcová kalamita, vozí se i méně dřeva a mění se celá řada věcí. A jestli platí, že někde je turbulentní doba, tak v případně nákladní železnice je to spíš pohyb tektonických desek než jenom turbulentní doba. Pevně doufám, že společnost ČD Cargo toto složité období nejenom překlene, ale že se jí podaří do toho období přinést nové přístupy a inovace. Kdyby se to nedařilo, tak by ČD Cargo nemělo za sebou takové úspěchy, řekl Martin Kupka s tím, že „k tomu úspěchu se pochopitelně počítá i zázemí, bez kterého žádný železniční dopravce nemůže dobře a odpovědně fungovat“.

Ředitel SOKV České Budějovice ČD Cargo Jan Kořínek uvedl: „Jsme rádi, že máme novou halu, protože doteď jsme, obrazně řečeno, pracovali venku pod širým nebem. Nyní jsme se konečně dostali do důstojného prostředí, které můžeme využívat bez přerušování, například z důvodu počasí, to je pro nás zásadní.“

„Je důležité, že máme podporu ministerstva dopravy ve smyslu, že nákladní doprava je pro MD důležitá, protože tím pádem je důležitá i pro Českou republiku,“ řekl Jan Kořínek a dodal, že ČD Cargo má také podporu města, což je další věc, která otevírá v době Green Dealu prostor pro spolupráci na poli železniční dopravy.

(lan)

Foto: LAN

Na snímku (zleva) jsou předseda představenstva ČD Cargo Tomáš Tóth, primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová, ministr dopravy Martin Kupka a Ředitel SOKV České Budějovice ČD Cargo Jan Kořínek.

spinner