DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava, vychází 16.8., uzávěrka již 26.7.! 

​Společnost cargo-partner nabízí přímé železniční spojení Prahy a čínského města I-wu

​Společnost cargo-partner nabízí přímé železniční spojení Prahy a čínského města I-wu

9.10. – Mezinárodní poskytovatel logistických služeb, společnost cargo-partner rozšířila portfolio svých služeb v oblasti železniční dopravy o nové přímé spojení mezi čínským I-wu a Prahou. Oproti námořnímu servisu lze dopravou po železnici zkrátit přepravní čas na polovinu. První vlak do Prahy vyjel z čínského města I-wu 9. září 2017. 

Slavnostního zahájení provozu linky se zúčastnil generální ředitel společnosti cargo-partner pro střední Cínu Gill Wu, vlak byl naložen celkem 88 kontejnery látek, oděvů, obuvi, pokrývek hlavy a vánočního zboží. Ve městě I-wu, které leží ve východočínské provincii Ce-tiang, se nachází největší velkoobchodní tržiště s drobným zbožím na světě. Nový servis zajištuje společnost YXE International Container Train, která nabízí pravidelný spoj jednou týdne.

„Nové přímé železniční spojení mezi I-wu a Prahou nám umožnuje nabízet zákazníkům v Číně a ve střední Evropě bezpečný a rychlý způsob dopravy zásilek z tohoto významného střediska obchodu,“ uvedl Gill Wu. Kontejnery se řadí v Šanghaji a přepravují po železnici z I-wu přímo do Prahy, čímž odpadá riziko překládání. Vlak projíždí přes Kazachstán, Rusko, Bělorusko a Polsko, cesta do Prahy mu trvá přibližně 16 dní. Zaveden byl zároveň i nový spoj z Prahy do I-wu. První vlak z Prahy dorazil do I-wu dne 4. srpna 2017.

V roce 2017 zaznamenala společnost cargo-partner nárůst objemu v oblasti železničních přeprav z Asie do Evropy o 100 procent u kusových přeprav(LCL), respektive o 50 procent u celokontejnerových přeprav (FCL). Cargo-partner očekává, že do konce tohoto roku dosáhne u LCL přeprav z Asie do Evropy celkového objemu 12 tisíc metrů krychlových.

(tj)

spinner