DN č. 24 - Logistika, Železniční doprava, Dopravní infrastruktura - vychází 22. 11., uzávěrka již 1. 11.!!! 

​SBB Cargo International převzal první lokomotivu Vectron

​SBB Cargo International převzal první lokomotivu Vectron

7.1. - Švýcarský nákladní železniční dopravce SBB Cargo International v polovině prosince oslavil rozšíření parku kolejových vozidel o první z celkem 18 nových lokomotiv Vectron. Starosta města Olten Martin Wey a předseda představenstva SBB Cargo International Machail Stahlhut pokřtili první lokomotivu jménem „Olten“. Dalších sedmnáct jednotek podnik převezme do května 2018. 

Již od konce února 2018 budou dvě lokomotivy typu Vectron – 193 461 „Olten“ a 193 462 „Gallarate“ – nasazeny k provozu na celé severo-jižní trase. Vedení SBB Cargo International v roce 2016 rozhodlo o rozšíření vozového parku s ohledem na očekávaný nárůst poptávky i konkurence v mezinárodním alpském železničním tranzitu. S otevřením nového Gotthardského úpatního tunelu a tunelu Ceneri sází SBB Cargo International při pořizování nových lokomotiv na interoperabilitu. Vícesystémové jednotky jednoznačně zvyšují produktivitu, a to nejen na severo-jižním tahu.

„V názvu našeho podniku je International. S novými vícesystémovými lokomotivami můžeme toto poslání naplňovat lépe než kdykoli předtím. Slovo international, mezinárodní, logicky doplňujeme ještě pojmem interoperabilní. Především po nehodě v Rastattu se ukázalo, jak je důležitá hladká spolupráce. Je skvělé, že toto vše nám nové Vectrony pomohou zajistit,“ zdůraznil Michail Stahlhut. Starosta Martin Wey poděkoval za pojmenování nové jednotky „Olten“: „Je to připomínka města, ve kterém má SBB Cargo International své hlavní sídlo. Olten doslova stojí u kolébky švýcarské železnice. Je to železniční město par excellence, což mimo jiné dokládá i téměř 3000 pracovních míst u SBB v Oltenu a jeho okolí. Nová lokomotiva ponese jméno města i za hranice.“

SBB Cargo International při pořizování kolejových vozidel spolupracuje s firmou Reichmuth Infrastruktur Schweiz, jejíž dceřiná firma LokRoll pronajímá lokomotivy SBB Cargo International na dobu 15 let. Celá dodávka 18 jednotek bude realizována do května 2018, přičemž každá lokomotiva ponese jméno některého z měst nacházejícího se na severo-jižní trase.

SBB Cargo International působí především na severo-jižním železničním koridoru mezi přístavy u Severního moře a severní Itálií. Podnik má vlastní provozní licence pro železniční sítě v Nizozemsku, Německu, Švýcarsku a Itálii. SBB Cargo International má více než 135 lokomotiv, s nimiž provozuje ročně 30 tisíc nákladních vlaků.

spinner