DN č. 15 - IT v dopravě a logistice, Telematika, Silniční nákladní doprava, vychází 19.7., uzávěrka již 28.6.! 

​Pražské hlavní nádraží má nového dodavatele Facility služeb

​Pražské hlavní nádraží má nového dodavatele Facility služeb

25.8. - Od 1. srpna 2017 se spolu se SŽDC o správu budovy pražského hlavního nádraží, respektive o údržbu, ostrahu a úklid stará společnost Mark2 Corporation Czech a.s. (M2C). Výběrové řízení bylo vypsáno na začátku letošního roku, jeho vítězem se stala společnost M2C s letitými zkušenostmi v oblasti facility managementu. Smlouva je uzavřena na jeden rok.

Na Hlavním nádraží je samozřejmě velmi náročné udržet pořádek ve smyslu uklizených prostor a ostrahy, což bylo součástí celkového tendru na služby facility. Společnost M2C je na trhu 25 let a v rámci divize facility má v ČR na starosti mnoho obchodních center, administrativních budov i průmyslových areálů. Celkem soutěžilo několik společností, které vzhledem k významnosti objektu musely v tendru prokázat své zkušenosti s poskytováním služeb facility managementu v odpovídajícím objemu, splnění kvalitativních standardů nebo doložit dostatečné technologické vybavení. Vítězný uchazeč pak byl vybrán na základě nejnižší nabídkové ceny.

Praha Hlavní nádraží je největší osobní železniční nádraží v České republice. Je to nejen dopravní uzel, který v posledních letech zajišťuje osobní železniční dopravu v ČR, ale také čím dál tím více je z hlediska dopravního součástí integrovaného pražského dopravního systému. Na tomto nádraží se ročně odbaví okolo 28 milionů cestujících, což je z hlediska počtu osob přibližně stejně jako ve velkých pražských obchodních centrech. Hlavní nádraží je po rekonstrukci taktéž vnímáno jako částečné místo k nákupům, je to kombinace přepravního a nákupního prostoru.

SŽDC převzalo správu hlavního nádraží loni v říjnu od společnosti Grande Stazioni. Této společnosti se za 13 let nepodařilo kompletní slibovanou rekonstrukci dokončit. Koncem loňského roku pak SŽDC avizovalo, že rekonstrukci chce dotáhnout, ale také rovnou informovalo, že bude muset vypsat výběrové řízení na nový projekt. Taktéž se SŽDC logicky nemohlo vyhnout tendru právě ve věcech spojených s technickou správou budovy. 

(tj)

spinner