Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

5.4. - Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali také hasiči, jedna z lokomotiv vzplála. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpává plyn, později se přistoupí k roztržení lokomotiv. Správa železnic o tom dnes informovala na twitteru.

"Roztržení lokomotiv bude nejdříve zítra dopoledne," řekla dnes mluvčí SŽDC Nela Friebová s tím, že dnes pracovníky zaměstná převážně odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Na každou cisternu jsou potřeba zhruba čtyři hodiny. "Potom se musí vykolejené vozy nakolejit a odtáhnout," uvedla Nela Friebová a dodala, že až potom bude možné lokomotivy rozdělit.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. "Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo... Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení," řekl v neděli generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen. Na trati normálně jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Nehoda se stala v neděli krátce po 14:00. Vlak, který hořel, vezl propan-butan, druhý náklad s uhlím. Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit.

(čtk)

Ilustrační foto: Správa železnic

spinner