InnoTrans 2018 představí budoucnost železnice

InnoTrans 2018 představí budoucnost železnice

Ve druhé polovině září se odborníci, ale i laická veřejnost sejdou na berlínském výstavišti, aby si prohlédli aktuální novinky z oblasti železničního průmyslu, ale také aby se seznámili s nejnovějšími trendy, jež hýbou oborem železniční dopravy.

Přední světový veletrh dopravních technologií InnoTrans se koná každé dva roky. Posledního ročníku v roce 2016 se zúčastnilo 2955 vystavovatelů z 60 zemí a veletrh navštívilo přes 137 tisíc návštěvníků ze 119 zemí. Také dvanáctý ročník veletrhu InnoTrans, který se uskuteční letos ve dnech 18. až 21. září, nabídne exponáty v pěti hlavních segmentech: železniční technologie, železniční infrastruktura, veřejná doprava, interiéry a stavba tunelů. Organizátrem akce je společnost Messe Berlin.

Obchodní asociace pomáhají svým členům prosazovat zájmy při jednání s politiky, aktivně je podporují na mezinárodních trzích a velmi dobře si uvědomují i význam světových oborových veletrhů, jako je právě InnoTrans. Své prezentace na InnoTrans 2018 budou mít národní i mezinárodní asociace ze zemí, jako je Austrálie, Dánsko, Velká Británie, Rumunsko, Švédsko nebo Česká republika. Během veletrhu se uskuteční řada významných setkání.

Swissrail očekává rekordní účast

Pod hlavičkou švýcarského svazu železničního průmyslu Swissrail se na výstavní ploše přesahující 1000 m2 představí 46 z více než stovky členů. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohou těšit na kombinované stánky pro segment železničních technologií a železniční infrastruktury. „Očekáváme rekordní počet návštěvníků a – stejně jako vždy – také obohacující diskuse. Jsme také zvědavi na to, s čím míří na trh naši konkurenti,“ řekla prezidentka asociace Michaela Stöckli.

Dalším tradičním vystavovatelem na veletrhu InnoTrans je španělské sdružení železničního průmyslu MAFEX s více než 70 členy, z nichž téměř polovina bude přímo na veletrhu prezentovat své výrobky a služby. V hale 4.2 bude vystavovat Unie evropského železničního průmyslu UNIFE. Generální ředitel Philippe Citroën k účasti uvedl: „Připravujeme zajímavý program diskusí pro všechny čtyři dny veletrhu. Chceme představit evropské iniciativy, jako je Shift2Rail, investiční programy pro období do roku 2030, implementaci technického pilíře tzv. Čtvrtého železničního balíčku, ERTMS, certifikaci IRIS a naše aktivity v oblasti digitalizace a kyberbezpečnosti.“

InnoTrans 2018 se i letos ponese ve znamení řady veletržních premiér – mimo jiné nových vozů Siemens/Stadler pro systém S-Bahn v Berlíně (nasazení od roku 2021) nebo futuristického vysokorychlostního dopravního systému od Terreplane Technologies z USA.

Češi v Berlíně chybět nebudou

Na největší a světově nejvýznamnější veletrh v oboru železničního průmyslu přijedou prezentovat své služby a produkty i české firmy. Podobně jako na předchozím ročníku v roce 2016 i letos se řada českých vystavovatelů představí na oficiálním stánku České republiky, který podpoří ministerstvo průmyslu a obchodu. Před dvěma lety se v Berlíně na stánku České republiky o rozloze 132 m2 prezentovalo 15 subjektů. Společně s ACRI, Asociací podniků českého železničního průmyslu, například AŽD Praha, SVÚM, Škoda Transportation či Výzkumný a zkušební ústav Plzeň nebo Výzkumný ústav železniční. Individuálně se na veletrhu InnoTrans představilo dalších čtyřiašedesát českých firem. A podobná účast se dá očekávat i na letošním, dvanáctém ročníku veletrhu InnoTrans. Patronaci nad oficiální českou prezentací převzaly opět mimo jiné Asociace podniků českého železničního průmyslu a ministerstvo průmyslu a obchodu. A výstavní plocha v českém stánku je již vyprodána.

(mm, mna)

Foto: Messe Berlin

spinner