Eurostar spojí Londýn s Amsterdamem za tři hodiny a 41 minut

Eurostar spojí Londýn s Amsterdamem za tři hodiny a 41 minut

12.2. - Z Londýna do Amsterdamu se bude možné dostat rychlovlakem Eurostar za tři hodiny a 41 minut. Spojení pod kanálem La Manche začne fungovat od 4. dubna, zpočátku ale pouze ve směru z Británie, uvedl zpravodajský server BBC.

Pasažéři cestující z Amsterodamu do Londýna budou muset přestupovat v Bruselu kvůli pasovým kontrolám. Společnost Eurostar ujišťuje, že spojení přes Brusel je pouze dočasné opatření, než se britská a nizozemská vláda dohodnou na pasových kontrolách při odjezdu z Nizozemska. To by mělo být do konce příštího roku.

Firma nabídne dva denní spoje v 08:31 a v 17:31. Cena jednosměrného lístku bude začínat na 35 GBP (zhruba 1000 Kč). Nová služba mimo jiné zkrátí i cestu mezi Londýnem a Bruselem, a to o 17 minut na jednu hodinu a 48 minut.

Mezi Londýnem a Amsterdamem se letecky každoročně přepraví více než čtyři miliony pasažérů. Potenciální trh je tak stejně velký jako v době, když se v roce 1994 otevřelo železniční spojení mezi Londýnem a Paříží. Tento trh se od té doby více než zdvojnásobil, uvedla BBC.

(čtk)

spinner