DAKO-CZ dodá brzdy pro 50 vozů na slovenské železnici

DAKO-CZ dodá brzdy pro 50 vozů na slovenské železnici

19.6. - Společnost DAKO-CZ z Třemošnice na Chrudimsku, která vyrábí brzdné systémy pro kolejová vozidla, se bude podílet na modernizaci 50 osobních vozů pro slovenskou železnici. Díky úpravám budou jezdit rychlostí až 160 kilometrů v hodině. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Zakázku zastřešuje slovenská společnost ŽOS Trnava. Nové brzdové systémy dodá DAKO-CZ. U každého vozu bude nová samočinná kotoučová brzda, elektropneumatická, záchranná brzda a ruční brzda. Vozy již jednou modernizací prošly, a to v letech 2006 a 2007.

„V rámci projektu budou demontovány stávající brzdy a ty budou nahrazeny zcela novým systémem,“ uvedla generální ředitelka společnosti DAKO-CZ Dagmar Matúšová. Vagony budou vybaveny také zvukovou a optickou signalizací zatáhnutí u každé záchranné brzdy pro cestující, dodala.

Společnost DAKO-CZ je dodavatelem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla. Brzdy montuje na nákladní a osobní vozy, příměstské vlaky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje.

Roční obrat DAKO-CZ se pohybuje kolem jedné miliardy Kč. Většinu akcií vlastní holding Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada. Druhým akcionářem je společnost Tatravagónka, výrobce nákladních železničních vozů a podvozků.

(čtk)

Foto: DAKO CZ

spinner