​České dráhy začaly prodávat přímé jízdenky na pražské letiště

​České dráhy začaly prodávat přímé jízdenky na pražské letiště

3.4. - České dráhy začaly prodávat přímé jízdenky z různých míst České republiky na pražské letiště. Tam dráhy zajišťují dopravu v Praze prostřednictví expresních autobusů. Dráhy současně zintenzivní provoz těchto autobusů, od května budou jezdit každých deset minut. Včera o tom informovaly České dráhy.

„Kvůli pravidelně rostoucí sezónní špičce od jara do podzimu zkracujeme s našimi partnery od začátku dubna intervaly Airport Expressu na 15 minut a v druhé polovině května je plánovaný interval dokonce jen deset minut,“ uvedl ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah Petr Vondráček.

České dráhy nabízejí odvoz rovněž na ostravské letiště Leoše Janáčka, kam jezdí přímé vlakové spoje z Ostravy a Studénky.

Z Prahy na letiště Václava Havla je nyní možné dostat se autobusy či auty. Stát připravuje napojení letiště na železnici. Počítá s tím při modernizaci trati z Prahy do Kladna, která by měla mít odbočku právě na letiště. Rekonstrukce celé trati by měla stát zhruba 31 miliard Kč a její dokončení je plánováno na rok 2028. Stát také zkoumá možnosti napojení letiště na zvažovanou vysokorychlostní trať mezi Prahou a Drážďany.

(čtk)

Foto: ČD

spinner