DN č. 26 - Vánoční příloha, přání zákazníkům, vychází 20.12., uzávěrka již 29.11.! 

České dráhy koupily v Rakousku 41 rychlíkových vozů

České dráhy koupily v Rakousku 41 rychlíkových vozů

3.7. - České dráhy rozšíří park osobních vozů pro dálkové vlaky nákupem vozů od rakouských železnic ÖBB. Za 41 osobních vozů zaplatí 13,7 milionu € (342,5 milionu Kč). Vozy posílí kapacitu mezistátních i vnitrostátních vlaků. Včera to oznámil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

„Využili jsme další příležitost k rozšíření našeho parku o komfortní rychlíkové vozy typu UIC-Z, které naši rakouští kolegové prodávali. Jedná se sice o starší vozy, ovšem s moderní konstrukcí vybavené klimatizací, oddíly se šesti místy k sezení a schopné provozu rychlostí až 200 km/h,“ uvedl k nákupu vozů v Rakousku Miroslav Kupec, člen představenstva Českých drah odpovědný za techniku, servis a majetek.

České dráhy nasadí většinu vozů do provozu co nejdříve, po provedení příslušných kontrol a revizí. Menší část vozů pak projde před nasazením do provozu rozsáhlejší opravou. Vozy 2. třídy řady Bmz budou nasazeny na vnitrostátní a mezistátní linky Českých drah. Cestujícím nabízejí klimatizované interiéry, oddíly se 6 místy k sezení s posuvnými polohovatelnými sedačkami a elektrické zásuvky 230 V pro napájení elektroniky.

Národní dopravce v současnosti disponuje téměř 900 osobními vozy pro rychlost 160 km/h a více a 50 lokomotivami pro tyto vysoké rychlosti.

(mna)

spinner