​Legendární Porsche Typ 64 se vrátilo z hostování

22. března 2019

Prototypy, designové studie, veteráni, to všechno jsou poklady, ke kterým automobilový nadšenec přistupuje s úžasem a maximální péčí. Stejně jako lidé v divizi DB Schenker Automotive, kteří se nedávno podíleli na zajištění převozu legendárního prototypu Porsche 64.

Německé Automuseum PROTOTYP z Hamburku zapůjčilo předchůdce všech sportovních vozů značky Porsche, Typ 64, proslulému Petersen Automotive Museum v Los Angeles.

„Byl to ten typ objednávky, která vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti, správnou výbavu a absolutní oddanost,“ říká Ian Bennett z DB Schenker Automotive Division. Prototyp se přepravoval letecky ze Stuttgartu, kde má místní tým bohaté zkušenosti s přepravou jedinečných a cenných zásilek.

Díky spolupráci týmu DB Schenker, majitele a zástupců Petersonova automobilového muzea se podařilo Porsche 64 dovézt v pořádku, včas, a hlavně za obrovského nadšení amerických fanoušků. Ti jej mohli obdivovat osm měsíců, po které výstava trvala. Po ní se legenda vydala opět na cestu se zastávkou u příležitosti Rennsport Reunion VI na závodě Laguna Seca Raceway 2018. Pak už tým Automotive Stuttgart předal motoristický klenot domovskému automuzeu PROTOTYP v Hamburku.

(red)

Foto: Thomas Görny

spinner