Vydání 12/2024

Vydání DN č. 12 - 13

Výběr článku z DN č. 12 – 13 přineseme 18. července.

(red)

​Dlouhodobý odklon od námořních přeprav kontejnerů není reálný

Firmy zapojené do dopravních řetězců si v posledních letech na monotónnost trhu rozhodně stěžovat nemohou. Nejprve výpadky spojené s covidem, výkyvy v přepravních kapacitách i námořních sazbách a když už každý doufal v obrat k lepšímu, došlo k dalším změnám v důsledku geopolitické situace, nyní především v Rudém moři.

​Zabezpečovací systém ETCS má instalovaný třetina lokomotiv

Zabezpečovacím systémem ETCS je v současnosti vybaveno přes 730 železničních vozidel českých dopravců, tedy asi třetina ze zhruba dvoutisícovky lokomotiv a dalších drážních vozidel, které mají mít zařízení instalované v roce 2030. Téměř 570 vozidel má systém už zapnutý. Vyplývá to z plánu ministerstva dopravy, který před dvěma týdny schválila vláda.

Jiří Marek: Hlavním milníkem Austromaru bylo rozhodnutí působit na trhu nezávisle

Společnost Austromar slaví letos 30 let na trhu v České republice. Nejdůležitější milníky v uplynulých třech desetiletích i aktuální výzvy nám přiblížil generální ředitel společnosti Jiří Marek.


​Obsazenost v P3 parcích se pohybuje kolem 97 procent

Trh průmyslových nemovitostí pociťuje znatelný pokles poptávek po volných prostorách. Z informací za první čtvrtletí letošního renomovaných realitních agentur je patrné, že poptávka meziročně klesla o 54 procent a ve srovnání s přechozím kvartálem se snížila dokonce o 61 procent. Díky velikosti a rozmanitosti stávajícího portfolia se P3 razantní pokles nedotýká, ačkoliv může mít dopad u nově dokončené výstavby v mimopražských lokalitách. Na setkání s novináři to koncem května uvedli zástupci společnosti P3.

EASTLOG: Zodpovědnost v logistice neznamená pouze zelená řešení

Letos na konci května se v pražském centru O2 universum uskutečnil již 27. ročník kongresu logistiky a dopravy EASTLOG, letos zaměřený na zodpovědnou logistiku nejen k životnímu prostředí, ale také vůči lidem, samosprávám i společnosti jako celku.

​Rail Business Days 2024: Ostrava již podruhé hostila mezinárodní železniční veletrh

V Ostravě v Trojhalí Karolína se minulý týden uskutečnil již podruhé Mezinárodní železniční veletrh a konference Rail Business Days. A i letos se potvrdilo, že se jedná o akci, která nabízí jedinečnou příležitost pro výměnu zkušeností a získání přehledu o aktuálním dění v oblasti železničního průmyslu

Transport Show Brno: Na brněnské výstaviště se vrátily kamiony

Na brněnském výstavišti se před dvěma týdny sešli automobiloví dopravci a příznivci silniční dopravy na celodenní výstavě Transport Show Brno, kterou uspořádalo Sdružení ČESMAD Bohemia.

spinner