Vydání 19/2018

Hannover umožní pohled do blízké budoucnosti užitkových vozidel

Digitalizace, konektivita, autonomní řízení a alternativní pohon jsou hlavními tahouny inovací v segmentu užitkových vozů. Tato témata stojí i v centru pozornosti 67. veletrhu užitkových vozů IAA, který se uskuteční letos v září v Hannoveru.

Co přinesl srpen 2018 v dopravě

Řeklo by se, že v hlavním měsíci dovolených, naplněném navíc zcela nebývalými vedry, toho nového a přínosného v dopravě příliš nebude a spíše bude problém o něčem zajímavém referovat. Ale chyba lávky – máme tu nové významné věci rozsahu světového i národního, ze sektorů státních i soukromých. Na některé se podíváme blíže.

Nové návěsy, nástavby pro kurýrní služby i telematika

Po dvou letech přijede německý výrobce přípojných nástaveb a nástaveb na veletrh IAA s řadou novinek, které reagují na nové trendy v dopravě a logistice (viz DN 15/18). Ať již se jedná o nové či vylepšené návěsy s nižší hmotností a menšími celkovými náklady na vlastnictví vozidla (TCO), žhavou novinku – nástavby pro kurýrní služby, zdokonalenou vlastní chladicí jednotku či telematické služby.

Přijíždí nový model Actros s více než šedesáti inovacemi

Nový Mercedes-Benz Actros bude mít oficiální světovou premiéru na veletrhu IAA 2018. Novinářům však výrobce svou novou vlajkovou loď představil již začátkem září v Berlíně.

Chytré propojení představuje budoucnost i pro návěsy

Chytré propojení dopravního světa (Clever Connections) a vytváření prvotřídní přidané hodnoty – tak bude znít motto expozice značky Krone na letošním veletrhu IAA v Hannoveru.

Expozice značky DAF přiblíží 90 let inovací

Hrdý na svou tradici, lídr dneška, připravený na budoucnost: to je motto, se kterým se představí koncern DAF na letošním ročníku veletrhu užitkových vozů IAA 2018 v Hannoveru. DAF Trucks ve své expozici v hale 17 nabídne reprezentativní ukázku svých inovačních schopností v průřezu 90leté historie firmy.

Druhá generace elektrických vozidel Z.E. i modely Euro 6

Společnost Renault Trucks představila v červenci po desetiletém testování v reálných podmínkách provozu ve spolupráci s vybranými partnery svou druhou generaci stoprocentně elektrických vozidel: Renault Master Z. E., Renault Trucks D Z.E. a Renault Trucks D Wide Z.E., kompletní modelovou řadu od 3,5 do 26 tun. Seznámit se s nimi budou moci i návštěvníci veletrhu IAA stejně jako s vozidly v provedení Euro 6 a novinkami v oblasti vývoje.

Světová premiéra autobusu Mercedes-Benz eCitaro

Začátkem července představila společnost Daimler Buses jako světovou novinku nový autobus Mercedes-Benz eCitaro. Širší veřejnost bude mít možnost seznámit se s ním již za pár dní v září na veletrhu IAA v Hannoveru.

Na 140 světových premiér, mimo jiné i z Česka

Po dvou letech se do Berlína vrací největší veletrh železniční dopravy a techniky InnoTrans 2018. Ještě než se příští týden v úterý 18. září otevřou brány výstaviště, čísla už hovoří za vše: v letošním roce bude více než 3000 vystavovatelů v Berlíně prezentovat své produkty na 200 000 metrech čtverečních ve 41 halách a na více než 3500 metrech kolejí.

spinner