Vydání 18/2018

Velká poptávka po průmyslových nemovitostech v Česku pokračuje

Velmi nízká míra neobsazenosti a vysoká poptávka po volných prostorách. To jsou charakteristické rysy prvního pololetí na trhu s průmyslovými nemovitostmi v České republice. Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu přitom na domácím trhu vzrostla během prvních šesti měsíců letošního roku na 7,37 milionu m2, přičemž ve druhém čtvrtletí bylo dokončeno zhruba 170 700 m2 nových skladových a výrobních prostor. Vyplývá to z dat Industrial Research Fora i nejnovější analýzy trhu průmyslových realit společnosti CBRE.

Mýtný box DKV prochází závěrečnou fází testů

DKV BOX EUROPE, mýtný box, který má v budoucnu umožnit úhradu a vyúčtování všech mýtných poplatků v Evropě, absolvuje v těchto dnech poslední fázi testů u belgického provozovatele mýtného systému Viapass. Testováno je několik tisíc boxů zákazníky DKV v celé Evropě. Kromě údajů o transakcích jsou kontrolovány a testovány také všechny procesy související s boxem, například nouzový stav nebo zákaznická podpora.

V nejbližší době experti neočekávají významný nárůst neobsazenosti průmyslových prostor

Silnou poptávku i solidní výsledky trhu s průmyslovými nemovitostmi hlásí developeři už několikátý rok po sobě. Bude tento dlouhodobý trend pokračovat? A jaká je situace ve středoevropském regionu? Odpovědi na tyto otázky se pokusili nalézt zástupci realitních firem.

Trh s nemovitostmi budou ovlivňovat čtyři hlavní trendy

Nejnovější tendence na straně spotřebitelů i dodavatelských řetězců, jež celosvětově ovlivňují oblast logistických nemovitostí, publikovala nedávno společnost Prologis ve výzkumné zprávě. Přitom vybrala čtyři hlavní směry, které budou mít největší vliv na trhy, a to včetně České republiky.

„Perfektní vozík“ umožňuje volit z mnoha doplňků výbavy

Společnost Linde Material Handling nabízí speciální variantu svého modelu roadster s optimalizovaným výhledem – tzv. Perfektní vozík. Kombinace konceptu vysokozdvižného vozíku roadster řady E20–E35 s nosností 2 až 3,5 tuny s nejnovějšími bezpečnostními prvky dala příležitost demonstrovat specialistům na manipulaci s materiálem řadu různých možností, které dnes mají provozovatelé vozíkových flotil k dispozici, aby jejich manipulační vozíky byly ještě bezpečnější a výkonnější.

Motorky pro Vandráky aneb Event logistika v praxi

Logistika pro speciální akce je velmi náročná a nese s sebou spoustu specifik. Tím největším ale bylo, je a bude, že každá akce je v této oblasti originálem. Společnost GEFCO ovšem není v oblasti tzv. event logistiky žádným nováčkem, naopak se v ní pohybuje již více než dvacet let a celosvětově zajistí každý rok logistické toky pro zhruba stovku akcí různých formátů od rallye přes sportovní soutěže až po veletrhy a představení nových výrobků.

Praha plánuje zavést zásobování ze sdíleného konsolidačního centra

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hlavního města Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně 40 provozoven.

Senát schválil přísnější postihy za stáčení tachometrů

Senátem schválená vládní novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích zavádí od 1. října 2018 až půlmilionovou pokutu za stáčení tachometrů. Tachometr je také možné nově zkontrolovat na www.kontrolatachometru.cz bez čísla protokolu poslední technické prohlídky.

ČD Cargo a Bombardier uzavřely smlouvu na dodávku vícesystémových lokomotiv

Vedení ČD Cargo a Bombardier Transportation podepsala minulý týden smlouvu o dodání padesáti vícesystémových lokomotiv BOMBARDIER TRAXX nejnovější generace. První dodávka podepsaného kontraktu zahrnuje 10 lokomotiv TRAXX MS.

spinner