Vydání 17/2018

Zastoupení našich dopravců při EU je silným lobbistickým hráčem

Evropským parlamentem v červenci neprošel kompromis o vysílání řidičů, který připravil dopravní výbor TRAN. Jak vyjednávání nových pravidel v rámci tzv. silničního balíčku v Bruselu probíhá a jaký může být další vývoj, o tom jsme hovořili se stálým zástupcem sdružení ČESMAD Bohemia a ČESMAD Slovakia při Evropské unii Janem Němcem.

Prototyp Urban Lab 2 dosáhl o 12,8 procenta nižší spotřeby

Po osmi měsících vývoje a sedmi měsících testování prototypu distribučního vozidla Urban Lab 2 dosáhl Renault Trucks snížení spotřeby paliva a emisí CO2 v městském a příměstském prostředí o 12,8 procenta v porovnání se standardním vozidlem. Tohoto výsledku bylo dosaženo optimalizací aerodynamiky, pohonu, pneumatik a komunikací mezi infrastrukturou a vozidlem.

Prvních pět tahačů Ford pro ČSAD Logistik Ostrava

Generální ředitel společnosti ČSAD Logistik Ostrava, a. s., Miroslav Konečný převzal koncem června prvních pět tahačů Ford Trucks. Na přípravě vozidel k předání spolupracoval autorizovaný servisní partner v Olomouci, společnost KAR-mobil, s. r. o.

Nákladní silniční přeprava stojí na prahu nové éry

Nákladní silniční přeprava stojí díky inovacím a nástupu nových a chytřejších technologií na prahu nové éry. Podobně jako internet a chytré telefony od základu změnily životy jednotlivců, promění digitální technologie a od nich odvozené chytré služby způsob fungování přepravních společností. V červenci to oznámila společnost Eurowag.

TADAO převzala klíče od pětistého autobusu Crealis

Během výstavy Evropského týdne mobility, která se konala v červnu v Paříži na výstavišti Porte de Versailles, předala společnost IVECO Bus zástupcům dopravní sítě TADAO oficiálně klíče od jednoho ze svých 41 hybridních 18metrových autobusů určených pro systém Bus Rapid Transit. Jde o pětistý vůz Crealis vyrobený v závodě Annonay ve francouzském departementu Ardche.

Bezbariérové vozy tvoří přes 70 procent parku

Podíl nízkopodlažních vozidel se v městské hromadné dopravě v Česku zvyšuje. Nízkopodlažní autobusy, tramvaje a trolejbusy tvoří nyní ve vozových parcích dopravních podniků 70,5 procenta, v roce 2011 to bylo 45 procent.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - srpen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

CERTIFIKÁTY STUDENTŮM ELA MAROCKÉ SMLS

Koncem června Škola managementu a logistických věd (SMLS) na Německo-jordánské univerzitě (GJU) oslavila předání certifikátů Evropské logistické asociace první skupině dálkových absolventů v oblasti logistických věd. Prezident univerzity dr. Manar Fayyad během ceremonie za účasti dalších vedoucích představitelů vysoké školy a ELA zdůraznil význam certifikátu stvrzujícího kvalitu absolventů a jejich přípravu na trh práce. Uvedl, že všichni pracují v různých vládních a soukromých sektorech a vědomosti získávali studiem v Jordánsku a v Německu. Školu absolvovalo již skoro 900 studentů, z toho 294 graduovalo na oddělení logistických věd; škola má nyní na tisíc studentů. Duální forma studia byla zavedena v posledním roce.

Budoucnost logistiky závisí na čtyřech klíčových faktorech

DHL ve čtvrtém vydání zprávy Logistics Trend Radar popisuje 28 klíčových trendů, které by mohly ovlivnit odvětví logistiky v příštích pěti až deseti letech.

DACHSER podruhé rozšířil logistické centrum v Überherrnu

Celkem 15 milionů € investovala společnost DACHSER do nového skladu pro kontraktní logistiku a do nových kancelářských prostor v pobočce v Überherrnu. Ta je jedním ze tří eurohubů celé skupiny DACHSER.

Stát hodlá sjednotit trakci na železnici

Stát připravuje sjednocení trakční soustavy na železnici. Vlaky v Česku by tak měl napájet pouze střídavý proud. Nyní v České republice fungují dvě trakční soustavy – na jihu země se střídavým proudem, na severu se stejnosměrným. Jednotné napájení by mělo umožnit především zvýšení kapacit na železnici, řekl na začátku srpna mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Komerční banka zveřejnila zprávu o stavu a trendech v automobilovém průmyslu

Komerční banka v červenci zveřejnila analýzu o automobilovém sektoru se zaměřením na Českou republiku, kterou zpracoval její analytik David Kocourek, jež přináší řadu zajímavých informací o tomto pilíři české ekonomiky.

spinner