Vydání 10/2018

Velcí hráči na trhu podporují nově vznikající inovativní start-upy

Nápady se cení v každém oboru. A v logistice možná dvojnásob. Ale od dobrého nebo vynikajícího nápadu k jeho uvedení do života vede dlouhá a často klikatá cesta. Aby se cesta maximálně zkrátila a pokud možno vyhnula nepředvídatelným zatáčkám, podporují významní investoři start-upy – mladé firmy, které stojí za nápadem, jenž se snaží převést k realizaci.

Senátoři navrhují mírnější snižování emisí vozidel

Senát Parlamentu České republiky chce mírnější cíle pro snížení emisí oxidu uhličitého pro nová osobní vozidla a dodávky, než jak je navrhuje Evropská komise. Navrhuje také jiné vymezení bezemisních a nízkoemisních vozidel tak, aby nezahrnovalo jen elektromobily, ale například i vozidla na stlačený zemní plyn. Horní komora českého parlamentu to uvedla ve stanovisku k návrhu příslušného unijního nařízení.

Travel Service prověřuje motory svých boeingů

Letecká společnost Travel Service začala na pokyn evropských úřadů prověřovat motory některých svých boeingů. Oznámila to mluvčí firmy Vladimíra Dufková. Travel Service má 33 letadel Boeing 737 se stejným typem motorů jako stroj aerolinek Southwest Airlines, který musel v polovině dubna kvůli poškození motoru nouzově přistát ve Filadelfii a zahynula při tom jedna pasažérka. České aerolinie takové letouny neprovozují.

S flotilou čítající šedesát vozidel se již dnes řadíme mezi střední dopravce

Společnost DHL Supply Chain je součástí skupiny Deutsche Post DHL a působí v 60 zemích světa. V České republice zajišťuje řadu logistických služeb od přepravy přes distribuci až po kompletní řešení dodavatelských řetězců. K tomu, aby mohla plnit přání svých zákazníků a rychle a včas zajistit přepravu a distribuci jejich zásilek, potřebuje spolehlivý a dostatečně vybavený vozový park. O tom, co hraje nejdůležitější roli při výběru nových vozidel a zda se vyplatí používat alternativní pohony, jsme hovořili s ředitelem pro dopravu a sektor automotive DHL Supply Chain Martinem Ćmielem.

Zvažujeme zavedení ucelených vlaků z Číny do střední Evropy

Zastoupení rejdařství COSCO pro středoevropský trh působí v České republice už 13 let. Před dvěma lety se mateřská společnost sloučila s China Shipping, která měla středoevropskou pobočku ve Vídni, a následně v únoru 2016 vznikla skupina COSCO Shipping se sídlem v Šanghaji. Ve stejném roce se sloučily i obě pobočky ve střední Evropě a v čele nově vniklé společnosti COSCO SHIPPING Lines (Central Europe) stanul Luo Zhongming jako výkonný ředitel.

Dohoda o snižování emisí na půdě IMO je velkým krokem vpřed

Mezinárodní námořní doprava v současné době produkuje dvě až tři procenta celosvětového objemu emisí skleníkových plynů. Pokud by nedošlo k přijetí účinných opatření, hrozí, že v roce 2050 bude její podíl činit až deset procent.

Raben otevřel nové sídlo v Nupakách u Prahy

Koncem dubna vedení společnosti Raben Logistics Czech k desátému výročí svého působení na českém a slovenském trhu slavnostně přestřihlo pásku před novým sídlem společnosti v Nupakách u Prahy.

Inteligentní technologie hlídají v Česku už 13 tisíc objektů

Společnost SECURITAS spustila v dubnu provoz nejmodernějšího monitorovacího systému permanentní dálkové ochrany. Reaguje tak na trend digitalizace a pokračuje ve svém záměru postupně přesouvat služby z oblasti klasické fyzické ostrahy na pole technologicky pokročilého bezpečnostního monitoringu a oborového poradenství.

Dopravce si chce pronajmout 15 elektrických lokomotiv

České dráhy na konci dubna vypsaly soutěž na pronájem moderních elektrických lokomotiv. Hlavním těžištěm jejich využití budou vnitrostátní spoje s rychlostí do 160 km/h, ale díky své univerzálnosti mohou být využívány i na mezistátní tratě. Pomocí pronájmu chce dopravce překlenout období, než zrealizuje nákup nových lokomotiv.

Europoslanci strávili noc v kabině kamionu

Členové Evropského parlamentu Wim van de Camp a Ismail Ertug získali koncem dubna bezprostřední zkušenost z nocování v kabině kamionu. Stalo se tak před blížícím se hlasováním o balíčku mobility a na popud Mezinárodní unie silniční dopravy IRU.

spinner