DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce - vychází 25. 10., uzávěrka již 4. 10. !!! 

Vydání 9/2018

Novým provozovatelem systému mají být CzechToll a SkyToll

Vítězem zadávacího řízení na veřejnou zakázku s názvem Systém elektronického mýta se s cenou 10,75 miliardy Kč stalo konsorcium firem CzechToll a SkyToll. Před dvěma týdny to oznámilo ministerstvo dopravy.

Nový model Stralis X-WAY – odolné a úsporné vozidlo do těžkého terénu i na silnici

Nová řada Stralis X-WAY, která byla představena před rokem, spojuje vlastnosti terénní řady Trakker s pohodlím a úsporností silničních vozidel Stralis. Doplňuje tak nabídku italského výrobce pro stavební sektor, jež zahrnuje vedle řady Trakker také řady Eurocargo a Daily v konfiguraci podvozku 4×2 a 4×4.

Přijíždí nové Volvo FH Reloaded optimalizované na nízkou spotřebu paliva

Až o deset procent nižší spotřeba paliva, to je hlavní přednost nově navrženého modelu Volvo FH Reloaded. Nabízen je ve dvou výkonových variantách – 309 a 338 kW (420 a 460 k) s převodovkou I-Shift. Obě tato vozidla jsme si začátkem dubna mohli vyzkoušet v provozu při jejich představení v sídle společnosti Volvo Group Czech Republic, s. r. o., v Čestlicích u Prahy.

Renault rozšiřuje svou nabídku Optitrack o nové funkce

Renault Trucks rozšiřuje svou nabídku systému Optitrack o nové funkce, které ještě více zvyšují hnací sílu vozidla a zachovají jeho výkon bez ohledu na typ terénu. Francouzský výrobce nabízí také variantu Optitrack+ s novými hydraulickými motory určenou zákazníkům, kteří provozují svá vozidla ve velmi náročných podmínkách.

Financování dopravní infrastruktury a priority

Ministr dopravy Dan Ťok začátkem dubna podepsal se zástupcem EIB (viz text dole na této straně) memorandum o spolupráci týkající se stomilionového úvěru na dopravní infastrukturu a železniční vozidla. Na názor na financování dopravních staveb a priority v této oblasti jsme se při této příležitosti zeptali zástupců dopravců i sdružení a institucí, kterých se tato problematika dotýká.

Nizozemský výrobce nákladních vozidel slaví letos 90 let od svého založení

Dne 1. dubna 1928 si nizozemský inženýr Hub van Doorne založil v Eindhovenu malou dílnu. Z těchto skromných začátků se společnost DAF postupně rozvinula v jedničku mezi výrobci nákladních vozidel, která je proslulá svými inovacemi, kvalitou a efektivitou.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – duben 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

24. MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÝ KONGRES EUROLOG 2018 V MAROKU

Kongres se uskuteční v konferenčním centru Palmeraie v Marrákeši ve dnech 9. až 11. května. Na akci s očekávanými 400 účastníky uvedou obchodní lídři z Evropy, Maroka a dalších zemí, jakož i výzkumníci trendy a strategie v evropském a globálním logistickém sektoru. Proběhne rovněž série workshopů zaměřených na současná témata logistických řetězců. Bude také udělená Marock logistická cena (MLA) a dojde na ocenění logistického projektu roku. Eurolog je příležitostí pro účastníky rozšířit odborné sítě a setkat se s národními a mezinárodními operátory. V rámci kongresu bude zasedat jeho vědecký výbor.

SŽDC připravuje studie o vysokorychlostních tratích

Správa železniční dopravní cesty se zaměřuje na možnosti vybudování vysokorychlostních tratí. V polovině dubna uzavřela smlouvu na vypracování studie proveditelnosti vysokorychlostní železniční tratě mezi Prahou, Brnem a Břeclaví a vedle toho zahájila také přípravu územně-technické studie prověřující možnost napojení Letiště Václava Havla na vysokorychlostní trať Praha – Drážďany.

Průzkum: digitalizované zásobovací řetězce se prosazují mnohem pomaleji, než se předpokládalo

Aktuální průzkum společnosti Hermes na téma Trendy v řízení zásobovacích řetězců naznačil, že digitalizace v oboru pokračuje mnohem pomalejším tempem, než se předpokládalo. Logistika patří mezi průkopníky digitalizace v Německu – přesto nejnovější „barometr“ (vydávaný dvakrát ročně) přinesl poměrně jednoznačné závěry: pouhých osm procent oslovených firem je zapojeno do digitálního zásobovacího řetězce. Experti Hermes Germany získali údaje od celkem 200 logistických specialistů z předních německých podniků.

spinner