Vydání 20/2017

Jaromír Cabalka (ČD-DUSS Terminál, a. s.): Lovosický terminál oslavil 10 let své existence

ČD DUSS Terminál v Lovosicích slaví v letošním roce 10 let své existence. Vznikl na ploše dříve využívané pro provoz systému Ro-La mezi Lovosicemi a Drážďany, dnes poskytuje celé spektrum služeb pro logistické operátory i silniční dopravce. Na minulost, současnost, a hlavně budoucnost tohoto terminálu jsme se zeptali jeho ředitele Jaromíra Cabalky.

​Bohuslav Sobotka a Dan Ťok hodnotili činnost resortu dopravy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka hodnotil v polovině září s ministrem dopravy Danem Ťokem činnost jeho resortu. Při jedenácté bilanční schůzce probírali splněné úkoly ministerstva, ale i priority, které se nepodařilo prosadit a vizi v oblasti dopravy pro příští vládu.

​Mgr. Michal Tobrman: „K přepravě využíváme nákladní vozidla, trajekty i železnici“

Tramvaje do Finska, Turecka nebo Lotyšska. Ale také vozy metra do Ruska nebo trolejbusy na Sardinii. To jsou jen některé z posledních zakázek skupiny Škoda Transportation, která samozřejmě tramvajemi či trolejbusy zásobuje i česká či slovenská města. Aby se vozidla dostala včas, a především bezpečně k zákazníkovi, musí výrobce zajistit často komplikovanou přepravu. O tom, jak logistika funguje, jsme hovořili s Mgr. Michalem Tobrmanem, vedoucím komunikace Škoda Transportation.

spinner