Vydání 16/2017

Ivan Bednárik (ČD Cargo): Jedním ze strategických cílů ČD Cargo je obnova vozového parku

Největší český nákladní železniční dopravce, společnost ČD Cargo, si v loňském roce pořídila pětici nejmodernějších elektrických lokomotiv Vectron, letos přibydou další tři. Podle předsedy představenstva této společnosti Ivana Bednárika se připravuje také obnova parku motorových lokomotiv, probíhá rovněž nákup nových intermodálních univerzálních vozů s různými výměnnými nástavbami.

Ing. Zdeněk Chrdle (AŽD Praha): Zabezpečení přejezdů nesmí narušit plynulost železniční dopravy

Před několika dny uplynuly dva roky od tragické srážky pendolina a polského kamionu na železničním přejezdu ve Studénce, po které se začalo masivně mluvit o větším zabezpečení železničních přejezdů. Ředitel společnosti AŽD Praha, která se v této oblasti hodně angažuje, Zdeněk Chrdle ale upozorňuje na to, že další čidla či jiná zařízení nesmí mít vliv na plynulost železniční dopravy, musí se například maximálně eliminovat falešné poplachy. V opačném případě by prý vlaky více stály, než jely.


Ing. Martin Vozár, MBA (ZSSK CARGO): Restrukturalizace nám výrazně pomohla oddlužit společnost

Slovenský železniční dopravce ZSSK CARGO prošel v minulých letech výraznými změnami, jejichž cílem bylo zefektivnit fungování společnosti a především ji zbavit výrazných dluhů. Nejen na to, jak restrukturalizace probíhala a s jakým výsledkem, ale zejména na plány do budoucna jsme se zeptali předsedy představenstva a generálního ředitele ZSSK CARGO Martina Vozára.


spinner