​V Pardubickém kraji pokračují komplikace v regionální autobusové dopravě

​V Pardubickém kraji pokračují komplikace v regionální autobusové dopravě

7.2. - V Pardubickém kraji pokračují komplikace v regionální autobusové dopravě způsobené nemocí covid-19. Kvůli značné nemocnost řidičů nebo jejich karanténám už hejtmanství muselo od 17. ledna zavést prázdninové jízdní řády s doplněnými školními spoji na Orlickoústecku, kde má potíže se zaměstnanci společnost ČSAD Bus Ústí nad Orlicí. S výpadky řidičů se potýká i společnost Arriva autobusy, která zajišťuje dopravu hlavně na Chrudimsku s přesahy na Pardubicko a Svitavsko. Zatím se ale v těchto oblastech jízdní řády nezměnily, řekl vedoucí krajského odboru dopravy Ladislav Umbraun.

"Dopravci mají velké problémy, někdy vypadávají i subdodavatelé, kteří tam byli nasazeni. Každý den to sledujeme, ale zatím se to nelepší. Řešíme to tak, že informace dáváme odpoledne na stránky našeho organizátora dopravy Oredo, kde se dočtete, který spoj by nejel druhý den," uvedl Umbraun.

Podle něj je stále veřejná autobusová doprava schopná zajistit v kraji přepravu lidí. Z několika tisíc spojů denně jich je zrušených asi pět až šest procent. "Primárně se snažíme zajistit časy ve špičkách, kdy se jezdí do školy a do práce. I tak se ale může stát, že někde bohužel nějaký problém nastane," řekl Umbraun.

(čtk)

Foto: Pardubický kraj

spinner