​Světoví dopravci budou v Praze jednat o ochraně cestujících a řidičů před koronavirem

​Světoví dopravci budou v Praze jednat o ochraně cestujících a řidičů před koronavirem

5.3. - Ochrana cestujících a řidičů před nákazou koronavirem bude hlavním tématem pravidelného setkání zástupců více než 40 dopravních společností z celého světa, které se uskuteční příští týden v Praze. Na programu jednání členů skupiny Global Passenger Network bude také vývoj bezpečnosti vozidel a cestování.

Hostitelem pražského zasedání je česká firma Umbrella Coach & Buses patřící pod skupinu firem Umbrella Mobility SE, ve které v únoru poloviční podíl získala investiční skupina RSBC českého finančníka Roberta Schönfelda.

"Téma koronaviru bude na zasedání jistě stěžejním. Konkrétní kroky jednotlivých členů se budou lišit v závislosti na míře zasažení virem a státními opatřeními v daném regionu. Hlavním a společným cílem je především bezpečnost cestujících a řidičů, stejně jako maximální možná eliminace dalšího šíření viru," uvedl generální ředitel Umbrella Mobility SE Pavel Steiner.

Na setkání se budou také volit čtyři noví členové představenstva a nový prezident organizace Global Passenger Network. Představí se i uchazeči o členství z Maroka a Vietnamu, o jejichž možném přistoupení budou členové hlasovat.

Organizace Global Passenger Network vznikla v roce 2006 jako skupina dopravních společností zajištujících služby zájezdové a příjezdové autobusové dopravy. Její členové se setkávají dvakrát ročně na různých místech světa, aby mimo jiné reagovali na globální i lokální problémy či předpisy, které ovlivňují jejich podnikání.

(čtk)

Foto: LAN

spinner