​Společnost IVECO Bus představila v Paříži svou kompletní elektrickou řadu

​Společnost IVECO Bus představila v Paříži svou kompletní elektrickou řadu

26.5. – Společnost IVECO Bus představila tento týden v Hangáru Y v Paříži-Meudonu svou kompletní elektrickou řadu autobusů. Dvoudenní akce zahrnovala tiskovou konferenci, prezentaci pro zákazníky a 4 odborné workshopy zaměřené na témata jako telematika a digitalizace, servisní řešení, baterie a palivové články. Hosté měli rovněž možnost seznámit se s novými vozidly na vlastní kůži prostřednictvím komentované prohlídky produktů a zkušebních jízd.

Týmy IVECO Bus přivedly na tuto akci zhruba dvě stovky lidí z 20 zemí světa z řad zákazníků i novinářů. Evropská dvojka, IVECO Bus, je lídrem v oblasti alternativních energií a preferovaným partnerem mnoha významných městských dopravních podniků a velkých dopravních skupin. Výrobce neustále inovuje a investuje do nových produktů, služeb a průmyslových zařízení, aby mohl sloužit svým zákazníkům, a dosahuje významných pokroků v upevňování své pozice v oblasti elektrických vozidel s globálními řešeními pro každou misi.

"V IVECO Bus se snažíme zůstat v čele energetické transformace celého systému hromadné osobní dopravy tím, že naše zákazníky na této cestě podporujeme kompletními řešeními, která kombinují nejpokročilejší technologie alternativních pohonů a náš neúnavný důraz na TCO. Dnes představujeme jeden z nejdůležitějších milníků na naší cestě k dopravě s nulovými emisemi: řešení elektromobility, které je kompletním ekosystémem zahrnujícím nové autobusy založené na bateriových elektrických technologiích dodávaných společností FPT v rámci Iveco Group až po nabíjecí infrastrukturu a řadu služeb věnovaných elektromobilitě. Dalším krokem budou už velmi brzy vozidla na vodíkové palivové články. Díky všem novým produktům a službám, které představujeme na této dvoudenní akci, jsme i nadále lídrem, který pomáhá dosáhnout ambiciózních cílů uhlíkové neutrality všude na světě," řekl Domenico Nucera, prezident divize autobusů.

Vystavované novinky

Jen několik dní před světovým summitem UITP v Barceloně představilo IVECO Bus své nové elektrické modely a rozšiřuje tak svou nabídku vozidel s nulovými emisemi na celé spektrum městských, příměstských a předměstských vozidel i minibusů.

 • Crossway LE Elec: nový plně elektrický autobus na podporu projektů udržitelné mobility v příměstských a předměstských oblastech.
 • Streetway Elec: 12 metrů dlouhý bateriový městský elektrobus navržený tak, aby splňoval specifické normy evropských a mimoevropských trhů.
 • Nová generace řady E-WAY: nabízí vyšší výkon, který odpovídá nejnáročnějším misím v evropských velkoměstech. Téměř 1 000 jednotek je již v provozu ve 12 evropských zemích a najely již více než 56 000 000 km.
 • eDAILY: nejnovější přírůstek do rodiny minibusů DAILY. Tento nový 100% elektrický minibus je k dispozici také ve verzi samotného podvozku.
 • Globální strategie

  Během akce "Feel the BLUE pulse" společnost IVECO Bus také demonstrovala své neustálé hledání inovativních řešení, aby naplnila své ambice navrhovat budoucnost elektromobility. Výrobce zde oznámil:

 • Energy Mobility Solutions (Energetická řešení pro mobilitu), nový specializovaný tým IVECO Bus, který bude zákazníky podporovat při přechodu jejich vozového parku na plně elektrický pohon pomocí komplexního řešení.
 • E-BENCH, nové testovací a validační zařízení, jedinečné v Evropě, instalované v centru výzkumu a vývoje ve Vénissieux na podporu vývoje elektrických vozidel IVECO BUS, které optimalizuje dobu uvedení na trh a zároveň zvyšuje jejich spolehlivost
 • (lan)

  Foto: IVECO Bus

  spinner