Škoda Electric opět uspěla s trolejbusy v Rumunsku

Škoda Electric opět uspěla s trolejbusy v Rumunsku

25.1. - Škoda Electric získala novou exportní zakázku, dodá trolejbusy pro rumunské město Galati. Jde už v pořadí o druhý kontrakt pro tamní dopravní podnik. Loni plzeňská společnost pro Galati dodala celkem čtrnáct vozidel typu Škoda 26Tr za zhruba 150 milionů Kč.

„Nyní jsme uzavřeli smlouvu na dodávku dalších tří vozidel stejného typu. Je to důkaz, že rumunský zákazník je s našimi vozidly spokojený,“ řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch a dodal, že dopravní podnik Transurb ve městě Galati plánuje další obnovu vozového parku trolejbusů, stejně jako rozvoj související infrastruktury. „Nové trolejbusy z aktuální zakázky dodáme ještě v letošním roce,“ upřesnil Pavel Kuch.

Flotila trolejbusů, které do Galati Škodovka dodala v loňském roce, již slouží cestujícím. „Všech čtrnáct vozidel jsme včetně homologace předali v prosinci roku 2017 a ještě před Vánoci začal provoz s cestujícími,“ popsal projektový manažer Škody Electric Milan Norek.

Vozy pro Galati mají komfortní výbavu – disponují klimatizací v prostoru pro cestující i řidiče, mají moderní informační systémem s kamerami a automatickým počítáním cestujících. Pro dopravce bude provoz nových trolejbusů výhodný z ekologického i ekonomického hlediska. Trolejbusy jsou totiž vybavené superkapacitory, které umožňují rekuperaci brzdné energie ve vozidle, a tím se sníží celková spotřeba vozu.

Pro Škodu nejsou dodávky pro Galati zdaleka jediným úspěchem na rumunském trhu. „V poslední době jsme například dodali přes padesát trolejbusů do rumunských měst Temešvár a Baia Mare,“ uzavřel obchodní manažer Pavel Kuch.

(mna)

Foto: Škoda Electric

spinner