První patrové autobusy Scania na linkách MHD v ČR se připravují v Paskově

První patrové autobusy Scania na linkách MHD v ČR se připravují v Paskově

12.8. - V České republice na pravidelných linkách MHD ještě nikdy nejezdily patrové autobusy. Poprvé se v nich mohou svézt cestující Dopravního podniku Ostrava. Na obou vozidlech aktuálně probíhají finální úpravy před oficiálním předáním. V říjnu by pak mohly oba autobusy Scania jezdit mimo jiné na linkách DPO číslo 88.

Celková kapacita autobusu je 75 osob a z toho 65 sedících. U sedadel jsou USB dobíjecí porty a pokud se cestující zrovna nebudou kochat výhledem, mohou využít WiFi připojení. Komfortní cestování si užijí nejen pasažéři, ale také řidiči autobusů. Jejich pracoviště je pro větší bezpečnost odděleno přepážkou, klimatizováno a vybaveno také vyhřívaným sedadlem. V zimním období pak cestující ocení vytápění, které lze používat i při vypnutém motoru.

Autobusy by se měly na linkách DPO v průběhu října. Budou jezdit o prázdninách, víkendech a českých i polských státních svátcích na lince mezi ZOO a Dolními Vítkovicemi. Pro všední dny je bude Dopravní podnik nasazovat i na jiných linkách a k dispozici budou i pro objednávkovou dopravu.

(lan)

Foto: Scania

spinner