​Plzeň od ledna zdraží předplatné MHD, roční bude stát 4120 korun

​Plzeň od ledna zdraží předplatné MHD, roční bude stát 4120 korun

15.9. - Plzeň v příštím roce zdraží předplatné v MHD o výši inflace, tedy o 2,8 procenta. Například měsíční předplatné zdraží od 1. ledna o 14 Kč, pololetní o 66 Kč a roční o 114 Kč. Za roční jízdenku tak lidé v Plzni zaplatí 4120 Kč místo dosavadních 4006 Kč. Rozhodli o tom radní města. Stále platí, že v plzeňské MHD jezdí zdarma děti do 15 let a lidé nad 70 let, důchodci za polovic, řekl náměstek pro dopravu Michal Vozobule.

"Co se týká valorizace předplatného, rozhodla už v roce 2015 rada města, že bude docházet k plynulé valorizaci, tedy úpravám cen dle míry inflace každý rok a v řádech korun," řekl. Díky valorizaci vyberou podle něj Plzeňské městské dopravní podniky zhruba o 4,7 milionu Kč více.

Kromě valorizace předplatného radní rozhodli také o úpravě tarifu Integrované dopravy Plzeňského kraje na území Plzně. Díky tomu budou moci lidé nad 70 let věku opět cestovat pouze na občanský průkaz, nemusí se již prokazovat Plzeňskou kartou. "Je to dobrá zpráva pro seniory nad 70 let, už nebudou potřebovat Plzeňskou kartu, bude jim stačit občanský průkaz. Samozřejmě ale pokud s sebou nechtějí vozit občanský průkaz, lze se i nadále prokazovat také Plzeňskou kartou s aktivovaným nárokem na bezplatnou přepravu," dodal Michal Vozobule.

(čtk)

Foto: LAN

spinner