Nový kontrakt na dodávku 250 autobusů IVECO pro Pobřeží slonoviny

Nový kontrakt na dodávku 250 autobusů IVECO pro Pobřeží slonoviny

11.7. - Po první významné objednávce z ledna 2018 na dodávku 400 autobusů Crossway Low Entry a 50 autobusů Crealis na stlačený zemní plyn (CNG) vláda Pobřeží slonoviny společně se zástupci dopravní společnosti Abidjan SOTRA opět prokázala svou důvěru ve značku IVECO Bus a došlo na objednávku dalších 200 autobusů Crossway LE a 50 osmnáctimetrových vozů Crealis Natural Power. Po realizaci této objednávky bude jezdit po silnicích v Abidžanu více než 700 městských autobusů značky IVECO Bus.

K podpisu nové objednávky došlo 5. července na velvyslanectví Pobřeží slonoviny v Paříži za přítomnosti Amadou Koneho, ministra dopravy Pobřeží slonoviny, Meité Bouakého, ředitele společnosti SOTRA, a Sylvaina Blaise, Head of Global Product Line Bus.

Zmíněných 200 vozů Crossway LE a 50 osmnáctimetrových autobusů Crealis NP přispěje k posílení městské dopravní sítě hlavního města Abidjanu a doplní tak 400 vozů Crossway LE a 50 Crealis NP, které jsou již v provozu. To podle zástupců značky IVECO Bus potvrzuje silný závazek vlády Pobřeží slonoviny i společnosti SOTRA provozovat vozy s nízkým dopadem na životní prostředí a realizovat projekt Bus Rapid Transit solutions.

Všech 50 osmnáctimetrových autobusů Crealis určených pro vytížené dopravní trasy bude provozováno v celé metropolitní oblasti Abidžanu, aby cestujícím zajistily lepší služby a větší pohodlí v moderním a příjemném interiéru. Crossway LE tak rozšíří stávající vozový park a přispěje k rozvoji veřejné dopravy v Abidjanu.

(lan)

Foto: IVECO Bus

spinner