VCHD Cargo přijala dlouhodobou investiční strategii. Investuje do vozového parku

VCHD Cargo přijala dlouhodobou investiční strategii. Investuje do vozového parku

21.11. - Česká přepravní firma VCHD Cargo oznámila své plány pro další strategický rozvoj. Navzdory zpomalení ekonomiky schválila investiční plán, který počítá s udržením flotily nákladních vozidel v průměrném stáří 3 roky. V souladu s tím pořídila letos do konce října už 28 nákladních tažných vozidel a 13 přípojných vozidel.


VCHD Cargo je česká přepravní firma s rodinným kapitálem, která na trhu funguje od roku 1997. Věnuje se silničním nákladním přepravám, specializuje se na linkové přepravy běžného zboží, ale i potravin a nebezpečných věcí. Její strategie je založená na vysoké spolehlivosti doručování. To bylo v letošním roce mimořádně podrobeno hned několika zkouškám. „Letošní situace je složitá ve všech směrech. Pandemie COVID-19 ztěžuje práci nejen řidičům ve smyslu přísných hygienických nařízení, omezených vjezdů a vysokého rizika nákazy na cestách, ale i dispečerům a manažerům při operativním i strategickém plánování,“ uvedl Ing. Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo, a dodal: "přestože jsme letos investovali přes půl milionu korun do ochranných a dezinfekčních pomůcek pro naše zaměstnance i do techniky, pokračujeme v obnově našeho vozového parku, který je garancí spolehlivé a bezpečné jízdy.“

VCHD Cargo přijala sedmiletý investiční plán pro obnovu vozového parku tak, aby maximální průměrné stáří všech vozidel nebylo vyšší než tři roky. Cílem je minimalizovat odstávku vozidel kvůli poruše či nutnosti servisních prací. V současné době čítá flotila v České republice a v Německu přes 160 nákladních tažných vozidel a 170 přípojných vozidel, do konce roku počítá společnost s pořízením ještě více než deseti dalších. Rozhodujícími dodavateli jsou v současné době značky Mercedes, Scania a Volvo. „Věříme, že moderní technika, vysoká kvalita údržby a zkušení profesionální řidiči přispějí k tomu, aby VCHD CARGO byla i nadále vyhledávaným partnerem pro evropské zákazníky,“ uzavřel Petr Kozel.

O VCHD Cargo

VCHD Cargo a.s. byla založena v roce 1997 a specializuje se na exportní a vnitrostátní pozemní přepravy. Společnost má pobočky v Kladně, Brně a Havlíčkově Brodu a nabízí pravidelné linkové přepravy do 72 destinací v Evropě. Poskytuje celovozové i LTL exportní a importní přepravy a vnitrostátní přepravy typu terminál–terminál nebo dodavatel–odběratel s pravidelnými odjezdy. VCHD Cargo provozuje vlastní flotilu s více než 160 vozidly včetně těch pro přepravy ADR zásilek a zásilek s regulovaným teplotním režimem. Společnost je také dopravcem schváleným Úřadem pro civilní letectví ČR pro přepravu nákladu poštovních zásilek podrobených bezpečnostní kontrole.

VCHD Cargo provozuje vlastní čerpací stanici, odborný servis i mycí linku pro osobní a nákladní vozidla. V České republice společnost zaměstnává více jak 335 zaměstnanců a v roce 2019 dosáhla hrubého obratu ve výši 730 milionů korun.

(tl)

Foto: VCHD Cargo
spinner