​Tisící vozík Jungheinrich ETV 216i zamířil do Itálie

​Tisící vozík Jungheinrich ETV 216i zamířil do Itálie

20.11. - Před dvěma lety představila společnost Jungheinrich veřejnosti poprvé vysokozdvižný vozík ETV 216i. V té době se jednalo o první vysokozdvižný vozík na světě s novým konceptem lithium-iontových baterií. Byla to světová premiéra, která definovala standardy v oblasti konstrukce, ergonomie a manévrovatelnosti. Nyní Jungheinrich expedoval tisící vozík ETV 216i. V Itálii se potravinový řetězec Penny Market zcela spoléhá na lithium-iontovou technologii. To se týká celé flotily retraků ETV 216i.


Poslední dodávka pro společnost Penny Italy zahrnovala sedm retraků Jungheinrich ETV 216i. Mezi nimi je i jubilejní vozík s číslem 1000. Retrak s integrovanou lithium-iontovou baterií se od svého uvedení na trh téměř před dvěma lety stal pro Jungheinrich trhákem. „ETV 216i je vůbec prvním vozíkem, který konzistentně využívá výhod lithium-iontové technologie. Díky tomu je tím nejkompaktnějším a nejvýkonnějším retrakem ve své třídě, “vysvětluje Fabien Tozzi, vedoucí produktového managementu pro retraky ve společnosti Jungheinrich, a dodává: „Vyplatilo se nám, že jsme do konstrukce tohoto vozíku přímo začlenili nápady a přání našich zákazníků.“

Vozík ETV 216i je pozoruhodný svou revoluční konstrukcí. Díky integraci prostorově úsporné a výkonné lithium-iontové baterie se výrazně zlepšila ergonomie a vozík je mnohem kompaktnější než ostatní retraky. Vyznačuje se tak vysokou manévrovatelností a současně poskytuje řidiči ve skladu výrazně větší volnost pohybu a dokonalý výhled do všech stran. Výsledkem je lepší uživatelský komfort a celkově vyšší úroveň bezpečnosti.

Plně integrovaná lithium-iontová baterie navíc nabízí další výhody, jako je delší životnost, nulová údržba a lepší výkon ve srovnání s běžnou olověnou baterií. Mimořádně krátké intervaly nabíjení umožňují nepřetržitý provoz, ve kterém může ETV 216i ukládat břemena s hmotností až 1600 kg do výšky až 10,7 metru.

O společnosti Jungheinrich

Společnost Jungheinrich, založená v roce 1953, se řadí mezi přední světové poskytovatele intralogistických řešení. S komplexním portfoliem manipulační techniky, logistických systémů a služeb dokáže společnost Jungheinrich zákazníkům nabízet řešení šitá na míru výzvám Průmyslu 4.0. Skupina se sídlem v Hamburku je globálně zastoupena prostřednictvím svých vlastních poboček přímého prodeje ve 40 zemích a partnerských společností v dalších přibližně 80 zemích. Společnost Jungheinrich po celém světě zaměstnává více než 18 000 lidí a v roce 2019 skupina vykázala obrat ve výši 4,07 miliard EUR. Společnost Jungheinrich je kótována na burze SDAX.

(tl)

spinner