Společnost cargo-partner se letos vypořádala s četnými časově kritickými dopravními výzvami

Společnost cargo-partner se letos vypořádala s četnými časově kritickými dopravními výzvami

19.10. - Emergency řešení letecké a silniční přepravy patří mezi speciality tohoto poskytovatele mezinárodní dopravy a logistiky. V posledních několika měsících měla společnost cargo-partner nejrůznější příležitosti prokázat svou odbornost při hledání nejrychlejších možných řešení – ať už prostřednictvím letecké přepravy, kamionu, expresní dodávky nebo vrtulníku. 

Přestože se globální přepravní operace za poslední rok z velké části vrátily k normálu, poptávka po emergency řešeních leteckou a silniční přepravou zůstala vysoká. Od začátku roku 2022 zajistila společnost cargo-partner stovky naléhavých žádostí pro zákazníky z celého světa.

Služba On-board Courier z Číny do Maďarska

Tým společnosti cargo-partner obdržel požadavek dopravit 50 palet nejbližším letem z Číny do Maďarska. Poskytovatel logistiky nabídl expresní řešení prostřednictvím prémiového leteckého nákladního dopravce. Znenadání byl tým společnosti cargo-partner informován, že dvě z palet musí dorazit do továrny zákazníka v Maďarsku ještě rychleji, aby nedošlo k zastavení výroby. Tým vyslal palubního kurýra prvním volným letem, aby tyto dvě palety doručil. Jakmile kurýr dorazil na cílové letiště, náklad byl okamžitě spěšně převezen do továrny a úspěšně se předešlo zastavení výroby.

Služba On-board courier z České republiky do Mexika

Zákazník v České republice zavolal společnosti cargo-partner s požadavkem okamžitého dopravení 15kg balíku do Mexika. Během deseti minut nabídl tým společnosti cargo-partner řešení a zákazník jej okamžitě potvrdil. Vzhledem k tomu, že nebyl k dispozici žádný palubní kurýr, zarezervovala si obchodní zástupkyně společnosti cargo-partner letenku na nejbližší let. S balíkem odjela pouhé čtyři hodiny od prvního telefonátu. Balík byl doručen druhý den ráno, a tak bylo možné se vyhnout velmi nákladnému zastavení výroby.

Doprava dodávkou z Irska do Francie

Vedle četných žádostí o letecké emergency přepravy vyřizují různé časově kritické zásilky také týmy silniční dopravy společnosti cargo-partner. Před několika týdny kontaktoval tým ve Frankfurtu o půlnoci zákazník. Společnosti bezprostředně hrozilo pozastavení výroby a naléhavě potřebovala, aby byly díly z Irska dodány do jejich továrny ve Francii. Společnost cargo-partner nejprve zamýšlela vyslat vrtulník, ale v tuto hodinu nebylo k dispozici žádné letiště, které by náklad naložilo. Proto tým zařídil dodávku, jež náklad vyzvedla a dopravila na první dostupné letiště. Druhý den v 7 hodin ráno bylo již zboží připraveno pro výrobu.

Doprava vrtulníkem do Maďarska

Zákazník z automobilového průmyslu se sídlem v Maďarsku zavolal do společnosti cargo-partner a požádal o urgentní přepravu od jednoho ze svých dodavatelů do svého výrobního závodu. Společnost cargo-partner nabídla dvě možnosti: Zboží mohlo být doručeno dodávkou druhý den ráno, nebo dodávkou a vrtulníkem během pěti hodin. Zákazník se rozhodl pro druhé řešení. Zboží bylo vyzvednuto dodávkou a odvezeno na nejbližší letiště, kde již čekal vrtulník. Zásilka byla během okamžiku doručena do výrobního závodu zákazníka a výroba mohla pokračovat bez přerušení.

Jo Feiks, Corporate Director Product Management pro leteckou přepravu v cargo-partner, je na dobrou práci pohotovostních týmů společnosti hrdý: "Od začátku pandemie jsme se velmi rychle přizpůsobili všem novým výzvám v dopravních průmyslu. Naše pohotovostní přepážky 24/7 v Asii a Evropě poskytují nepřetržitou dostupnost, rychlé reakční časy a flexibilní řešení - od charterových letadel po vrtulníky, palubní kurýry, expresní dodávky a auta, ve městech jako je Bangkok dokonce doručení na motocyklu. Když jde o každou sekundu, uvedeme vše do pohybu, abychom vytvořili řešení šité na míru, podle našeho hesla 'Bereme to osobně!'".

(pav)

Foto: cargo-partner

spinner