​Společnost cargo-partner posílá pro společnost Lenzing AG ucelený vlak z Lince do Čching-tao

​Společnost cargo-partner posílá pro společnost Lenzing AG ucelený vlak z Lince do Čching-tao

15.10. - Poskytovatel logistiky cargo-partner vypravil jménem mezinárodního výrobce vláken Lenzing celý vlak z rakouského Lince do čínského Čching-tao. Ucelený vlak se skládá z celkem 46 čtyřicetistopých kontejnerů naložených vlákny vyrobenými z obnovitelné suroviny dřeva. Zásilka vyrazila na svou cestu po „Železné hedvábné stezce“ v pátek 9. října a do cílové stanice v čínském Si-anu má dorazit za 16 dní.


Jak společnost Lenzing, tak společnost cargo-partner strategicky spoléhá na železniční dopravu po Nové hedvábné stezce coby ekologickou, rychlou a nákladově efektivní alternativu k letecké a námořní přepravě. Poté, co společnost Lenzing vyslala na konci srpna první vlak z Vídně do Šanghaje, je nyní společnost cargo-partner pověřena organizováním dopravy vlaku z Lince do města Čching-tao. Ucelený vlak se skládá z celkem 46 čtyřicetistopých kontejnerů naložených vlákny TENCEL ™, z nichž 28 bylo naloženo ve městě Lenzing a dalších 18 bylo naloženo v obci Heiligenkreuz. Po naložení bylo zboží přepraveno kamionem k nejbližšímu terminálu operátora železniční dopravy. Jakmile kontejnery dorazí do cílového terminálu v Si-anu, budou doručeny po silnici do města Čching-tao.

Více než 10 let úspěšné spolupráce s Lenzing AG

Lenzing Group je globální společnost se sídlem v Rakousku a stojí za ekologicky odpovědnou výrobou speciálních vláken z obnovitelné suroviny dřeva. Díky svým inovativním produktovým a technologickým řešením je společnost Lenzing partnerem světových výrobců textilu a netkaných textilií a hnacím motorem nesčetného nového vývoje. Vysoce kvalitní vlákna tvoří základ pro celou řadu využití látek a netkaných textilií, od elegantních dámských svrchních oděvů po univerzální džíny a sportovní oblečení s vysokou funkčností. Díky jejich konzistentní vysoké kvalitě, jakož i biologické rozložitelnosti a kompostovatelnosti, jsou vlákna Lenzing velmi vhodná i pro hygienické výrobky a použití v zemědělství.

Společnosti Lenzing a cargo-partner spojuje úzká a plodná spolupráce, která se již více než deset let odráží v provádění intermodální mezinárodní námořní přepravy. To zahrnuje flexibilní a spolehlivé vyřízení přeprav tohoto výrobce vláken jak z rakouských závodů v Lenzingu a Heiligenkreuzu, tak z výrobního závodu v Paskově v České republice. Současným řešením železniční dopravy společnost cargo-partner opět prokázala svou univerzálnost, pokud jde o poskytování řešení na míru svým zákazníkům.

(tl)

Foto: Erwin Berghammer 
spinner