​Společnost cargo-partner plní krátké dodací lhůty pomocí několika týdenních leteckých charterů

​Společnost cargo-partner plní krátké dodací lhůty pomocí několika týdenních leteckých charterů

17.6. - Od eskalace krize COVID-19 organizovaly týmy letecké přepravy společnosti cargo-partner z celého světa charterové lety, aby zajistily včasné dodání vysoce naléhavých dodávek. V červnu 2020 nabízí mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky navíc i řadu několika týdenních charterových letů z Číny a Hongkongu do Evropy.


Šíření koronaviru a odpovídající bezpečnostní opatření vedla v posledních měsících k prudkému poklesu kapacity letecké přepravy, což vedlo ke zvýšené poptávce po flexibilních nouzových řešeních. Od začátku globální krize COVID-19 zavedla společnost cargo-partner několik týdenních služeb charterové nákladní dopravy, aby poskytla spolehlivou alternativu ke zrušeným letům osobní dopravy.

Po celý červen 2020 nabízí společnost cargo-partner týdenní charterové lety z Číny a Hongkongu do Frankfurtu, Vídně, Amsterdamu a Budapešti. Tato služba zahrnuje dopravu kamiony z celé pevninské Číny, včetně klíčových bran Šanghaj, Peking, Čching-tao, Sia-men, Šen-čen a Kuang-čou, jakož i on-carriage do cílového místa kdekoli v Evropě. Poskytovatel logistiky navíc vyřizuje veškeré celní formality na hranicích a na letištích.

Tři charterové lety s choulostivým zbožím ze Švédska do USA

V dubnu organizoval tým společnosti cargo-partner ve Švédsku tři úplné charterové lety pro renomovanou společnost. Tři nákladní letadla MD11 odletěla z letiště Stockholm Arlanda na letiště Chicago O’Hare, naložená byla téměř 200 metrickými tunami nákladu, který byl citlivý na teplotu a nestohovatelný. Navzdory krátkému časovému rámci pro tuto zásilku, který se překrýval s velikonočními svátky, byla doprava provedena právě včas, aby vyhověla potřebám zákazníka.

Tisíce roušek a respirátorů z Šanghaje do Prahy

Další významná letecká charterová doprava byla umožněna společným úsilím týmů společnosti cargo-partner v Praze a Šanghaji v době, kdy byly naléhavě potřeba roušky a respirátory kvůli rychlému šíření COVID-19 napříč Evropou. V březnu zařídily kanceláře společnosti cargo-partner v Číně a České republice urgentní přepravu přibližně 700 000 roušek a 100 000 respirátorů typu FFP2, včetně celního odbavení a veškeré požadované dokumentace. Letadlo odletělo ze Šanghaje 23. března ve 20:15 a přistálo v Praze 24. března ve 02:03. Ihned po příjezdu byl náklad převezen do nedalekého skladu hmotných rezerv, odkud bylo toto nezbytné zboží distribuováno do nemocnic po celé zemi.

Dělat věci navíc a aktivně plánovat

Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, zdůrazňuje význam úzké spolupráce s partnery jakož i v rámci globální sítě společnosti cargo-partner: „Stejně jako před koronavirovou krizí, i nyní pečlivě sledujeme trh a zůstáváme v neustálém kontaktu se zákazníky, agenty, dopravci a partnery, abychom byli schopni rychle reagovat na jejich potřeby a nabízet kompetentní řešení. Díky naší silné přítomnosti v Číně jsme se mohli včas poučit ze zkušeností našich kolegů a jejich odhadů ohledně vývoje situace COVID-19 a podle toho připravit naši globální síť. I nadále proaktivně plánujeme a děláme věci navíc, abychom udrželi dodavatelské řetězce našich zákazníků v pohybu. Zpočátku, když na celém světě začaly karantény kvůli COVID-19, byly dominantními výrobky v našich charterových letech roušky, OOP a mobilní telefony. Poté následovala léčiva a v poslední době opět pozorujeme silné aktivity ze strany automobilového průmyslu.“

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2019 dosáhla obratu 825 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 3150 zaměstnanců.

(tl)

Foto: cargo-partner / Esther Horvath
spinner