Společnost C.S.CARGO zahájila provoz v nové hale rozšířeného Panattoni Parku Týniště

Společnost C.S.CARGO zahájila provoz v nové hale rozšířeného Panattoni Parku Týniště

10.5. - Dnes byla v Panattoni Parku Týniště na Rychnovsku slavnostně otevřena část nové průmyslové haly o rozloze 8 000 m2. V té nalezne společnost C.S.CARGO moderní zázemí k provozování skladu pro svého klienta, českou značku domácích elektrospotřebičů Concept. Nadstavbou nad tradičními logistickými službami pak bude kompletní příprava zboží dle požadavků zákazníků společnosti Concept.

Průmyslový park v Týništi nad Orlicí rozšiřuje společnost Panattoni od loňského podzimu, kdy na základě poptávky po volných prostorách zahájila výstavbu dvou hal o rozlohách 16 000 a 9 000 m2. Nájemcem právě dokončené poloviny první haly je dopravní a logistická společnost C.S.CARGO. Ta zde nalezla vhodné místo pro expanzi svých služeb v oblasti e-commerce.

„Chtěli jsme pro našeho klienta vybudovat jedno společné distribuční centrum pro český trh, které zkonsoliduje veškeré logistické činnosti od vykládky kontejnerů až po provozování e-shopu. Díky nasazení našich zaměstnanců a partnerů a dlouholetým zkušenostem v logistice se nám to i při současných ne zcela příznivých podmínkách z hlediska rostoucí inflace a nedostatku materiálů podařilo v rekordním čase, řekl Petr Volák, generální ředitel C.S.CARGO.

Na 8 000 m2 plochy v průmyslovém parku Panattoni Park Týniště tak má nyní C.S.CARGO k dispozici celkem 10 000 paletových míst. Ve skladu vybaveném nejmodernější technikou bude probíhat vykládka zboží dovezeného z výroby, jeho třídění, balení a odeslání či rozvoz podle požadavků zákazníků společnosti Jindřich Valenta – Concept.

„V souvislosti s expanzí prodejů jsme spolu s C.S.CARGO hledali prostory v blízkosti centrály naší společnosti. Vhodná lokalita a moderní vybavení skladu nám umožní zrychlit a zjednodušit distribuci zákazníkům a maximálně zefektivnit naše logistické procesy. Za velmi přínosné považuji i možné rozšíření skladových prostor v případě potřeby, řekl Jindřich Valenta, majitel společnosti Jindřich Valenta – Concept.

„V Týništi nad Orlicí jsme začali působit již před 10 lety zahájením výstavby první haly pro společnost Assa Abloy. Těší mě, že jsme mohli na tento úspěšný projekt navázat právě s logistickou společností C.S.CARGO. Společnými silami tak umožňujeme další růst lokálním podnikatelům. Věřím, že pro ekonomický rozvoj regionu bude projekt Panattoni Park Týniště velkým přínosem,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Aktuální rozšíření Panattoni Parku Týniště o dvě nové haly je prvním společným projektem Panattoni a nemovitostního fondu CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF). Fond se zaměřuje primárně na regionální retail parky s dominantní váhou prodejců potravin a zboží základní potřeby (potraviny, lékárny, drogerie apod.) a dále na logistické stavby a objekty lehké výroby.

(pav)

Foto: C.S.CARGO - generální ředitel společnosti C.S.CARGO Petr Volák (vpravo) a majitel společnosti Jindřich Valenta – Concept Jindřich Valenta (vlevo)

spinner